Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

ÚVODNÍ STRANA - ADOPCE - SEZNAM KMOTRŮ

Seznam kmotrů

 

10
Nosál červený
MUDr. Jarmila Lišková, Plzeň
Start v roce 1992 na mývala
11
Hutie
Děti MŠ Trnová
Start v roce 1992 na nutrii a želvu vroubenou
12
Výr velký – 2 jedinci
Pionýr PS V. Kratochvíla, Starý Plzenec
Start v roce 1992
38
Sova pálená
Natálka a Matěj Škrdlovi, Jihlava
Adopce od roku 1993, s přestávkou
58
Čáp bílý
Gynekologicko-porodnická klinika Plzeň
Od roku 1993
59
Plameňák
Miloslava Zůchová, Plzeň
Od roku 1993
(sovice)
60
Orel volavý
Plicní klinika Plzeň
Od roku 1993, nejprve sovy
76
Žáby
Jiřina Hepová, Kaznějov
Od roku 1994
81
Želva ostruhatá
Žáci 22. ZŠ Plzeň
Od roku 1994
93
Nosál červený
Děti 6. MŠ Plzeň
Od roku 1994
111
Želva ostruhatá
Viktor Bobiš, Plzeň
Od roku 1994
113
Rys kanadský
Inzert, Motorinzert, Michael Boušík, Plzeň
Od roku 1995 (dříve emu, puma)
117
Šimpanz učenlivý Bask
Český rozhlas Plzeň
Od roku 1995 (dříve jaguár Carlos, ocelot velký)
123
Výr velký, puštík obecný, sovy
Knihkupectví Moudrá sova Plzeň
Od roku 1995
134
Lvíček zlatohlavý
Žáci 15. ZŠ Plzeň
Od roku 1996 želva ostruhatá, více zvířat
144
Kachnička
Aleš Hájek, Kaznějov
Od roku 1996 berneška, labuť černá
153
Tučňák Humboldtův
Rodina Rezkova, Plzeň
Od roku 1997
168
Plameňák chilský
Děti 33. MŠ Plzeň
Od roku 1997
176
Daman kapský
Sklenářství Marta Kaiserová a syn
Od roku 1997
189
Šimpanzice Maryša
Děti 22. MŠ Z. Wintera, MŠ nám. Míru a MŠ Mánesova ul., Plzeň
Od roku 1997 (nejprve kalous, rysec)
259
Klokan rudý
Děti ZŠ Ledce
Od roku 1998
261
Nosál červený
Manželé Žákovi, Plzeň
Od roku 1998
299
Korálovka
Alžbětka Traxmandlová, Plzeň
Od roku 1999
331
Papoušek ara vojenský
Děti 46. MŠ Plzeň
Od roku 1999
335
Želva Spenglerova
Děti MŠ Šťáhlavy
Od roku 1999
336
Lemur rudočelý Terezka
Ing. Lumír Aschenbrenner, Plzeň
Od roku 1999 (dříve lemur hnědý Kuba)
342
Mangusta liščí
Děti 90. MŠ Plzeň
Od roku 1999 (nejprve mangusta žíhaná)
344
Šimpanz učenlivý
Děti 57. MŠ Plzeň
Od roku 1999
355
Šakal čabrakový
Kolektiv pracovníků Odd. speciální diagnostiky ŠPAU FN Plzeň Lochotín
Od roku 2000 (dříve marabu)
357
Želva ostruhatá
Děti Mš. Třemošná – ves
Od roku 2000, dříve páv
359
Vlk evropský
RWE
Od roku 2000, dříve zubr evropský
361
Osel
Miroslava Junková, Kladruby
Od roku 2000
363
Tučňák Humboldtův
Žáci ZŠ Březnice
Od roku 2000
375
Osel kulan - Šárina
Pracovnice DO Knihovny MP, Plzeň
Od roku 2000
376
Kůň domácí - hafling
Děti MŠ Nýřany II.
Od roku 2000
381
Orel volavý
Žáci 11. ZŠ Plzeň
Od roku 2000
382
Křeček skákavý
Pavel Rout
Od roku 2000 (užovka červená, kukačka kohoutí)
410
Psoun, slípka, papoušek
Rodina Švábenských a Lucie Vitoušová, Praha
Od roku 2001
413
Klokan rudý
Děti MŠ Nýřany I.
Od roku 2001
418
Klokan rudokrký
Ing. Radek Dobeš, Příbram
Od roku 2001
419
Lvi berberští, tygři ussurijští
ČEZ, zákaznické služby
Od roku 2001
420
Tygři ussurijští
Plzeňská teplárenská, a.s
Generální partner zoo
429
Koza kamerunská
Adolf Irmann, Zbiroh
Od roku 2002
440
Želva ostruhatá
Žáci 26. ZŠ Plzeň
Od roku 2002 (klokan rudokrký)
462
Klokan rudý
Žáci ZŠ Hořovice
Od roku 2002 (výr africký)
468
Rys kanadský
Studenti SPŠ strojnická a SOŠ prof. Švejcara
Od roku 2002 (dříve ocelot)
487
Výr velký
Patrik a Radek Sieberovi, Horní Bříza
Od roku 2003
493
Rys červený
Zvláštní škola Plzeň, Macháčkova ul.
Od roku 2003
501
Želva paprsčitá, mangusta liščí
Žáci ZŠ Čechova ul., Rokycany
Od roku 2003
509
Pes ušatý
Studenti Vertebratologické exkurze PřF JU, České Budějovice
Od roku 2003 (též hapalemur, mangusta tmavá...)
517
Medvědi Eliška a Honzík
Děti z Královské školičky, Plzeň
Od roku 2003
526
panda červená
Žáci I. a II. stupně ZŠ Domažlice, Komenského 17
Od roku 2003 (již více než 10 zvířat)
531
Labuť černá
Děti ze Školního klubu Sedmikráska při 21. ZŠ Plzeň
Od roku 2003
536
Pekari páskovaný, kosman bělovousý
Žáci 31. ZŠ Plzeň
Od roku 2003
541
Tučňák Humboldtův, páv korunkatý
Děti z MŠ Horní Bříza
Od roku 2004
546
Nosál červený, klokan rudý „Kló“, kapybara
Kolektiv pracovníků ČEZ Zákaznické služby, s.r.o.
Odbor Call centrum Plzeň
Od roku 2004
550
Kapybara
Rodina Mičulkova Všeruby
Od roku 2004
559
Leioheterodon, žirafy
PaedDr. Naděžda Helmerová, Břasy
Od roku 2004
562
Sova králičí
Žáci ZŠ pro sluchově postižené, Plzeň
Od roku 2004
579
Výr velký
Žáci Zvl. Školy Město Touškov
Od roku 2004
581
Užovka červená, zebra, prase savanové, ara, krajta královská, klokan parma
Žáci ZŠ a MŠ a obyvatelé Město Touškov
Od roku 2004. Největší školní adopce všech dob
586Lvíček zlatýZŠ TGM KomárovOd roku 2005
588
Bodlinatka, sova králičí
Rodina Hurtova, Plzeň
Od roku 2005
591
Tarbík velký
Renata Sikora a Tomáš Vokoun, Praha
Od roku 2005
592
Tarbík velký Emanuel
Linda a Libor Hejlovi, Plzeň
Od roku 2005
600
Želva obrovská "Selma"
Žáci ZŠ Klatovy, Plánická ul.
Od roku 2005, již řada zvířat
601
Psoun prériový
Rodina Skočilova, Rokycany
Od roku 2005
609
Výr velký
Obec Němčovice
Od roku 2005
612
Varan Auffenbergův
Jana a Aleš Kocábkovi, Praha
Od roku 2005
614
Oslík
Oto Berger, Plzeň
Od roku 2005
624
Medvěd hnědý Pišta
ZAK TV Plzeň
Od roku 2005
625
Klokan rudý Skippy
Žáci ZŠ Sušice, Lerchova ul.
Od roku 2005
628
Antilopa jelení
Ing. Karel Dolejš a fa Skeldo s.r.o
Od roku 2005
632
Tygr ussurijský
MUDr. Ivana Froňková, Přeštice
Od roku 2005
637
Káně rudoocasá Jasmína
Michal a Magda Hercíkovi, Šárka Hurtová, Klatovy & Plzeň
Od roku 2005
638
Seriema rudozobá
Martin Huja, Plzeň
Od roku 2005, nejprve guan
642
Dar na zvířata, nandu pampový
Obec Slovákov v ČR, Stříbro
Od roku 2005
644
Korálovka
Radka Polláková, Cheb
Od roku 2005
645
Ara vojenský – samice Arja
Alice a Dan Tihelkovi, Plzeň
Od roku 2005
656
Klokan rudokrký
Žáci ZŠ Holýšov
Od roku 2006
660
Liška chama
Ing. Václav Liška, Plzeň
Od roku 2006
662
Velbloudi, tučňáci
AMERICAN CHANCE CASINOS a.s., Česká Kubice
Od roku 2006 Hlavní partner chovu
664Želva ostruhatáZŠ MýtoOd roku 2006
666
Tereka jednovousá, varan černý
Žáci ZŠ a MŠ Chotíkov
Od roku 2006
669
Tamarín pinčí, prase savanové
Žáci ZŠ a MŠ Spálené Poříčí
Od roku 2006
675
Želva pardálí
Studenti Střední živnostenské školy v Sokolově
Od roku 2006
676
Šakal čabrakový – Arnie
Ing. Josef Kohout, PhD., Plzeň
Od roku 2006
678
Plch kamerunský – samice
Daniel Petráň, Kladruby
Od roku 2006
679
Komba senegalská, turako bělolící
Petr Jiroušek, Plzeň
Od roku 2006
692
Seriema rudozobá
Jana Černá, Volduchy
Od roku 2006, Nejprve guan
695
Korálovka
David a Nikola Stankeovi, Plzeň
Od roku 2006
697
Klokan rudokrký „Benny“
Marcela Zbránková, Příbram
Od roku 2006
698Kalous ušatýJan Kalous
Od roku 2006
700
Sova „Rozárka“
Eva Malinová, Kaznějov
Od roku 2006
701
Rys červený
MUDr.Helena Macháčková, Kaznějov
Od roku 2006; nejprve kočka krátkouchá
705
Tarbík egyptský
MUDr. Jaroslava Tomanová, Blovice
Od roku 2006
712
Medvěd hnědý Honzík, Lvice Blanka
Lemur černý Blaženka
Ing. Vladislav Vilímec, Kdyně
Od roku 2006
717
Bazilišek zelený, Varan Gouldův, varan modrý
Dr. Igor Ulč a Elizabeth Ulčová, Plzeň
Od roku 2006
720
Vakoveverka létavá
Děti MŠ a ZŠ Starý Smolivec
Od roku 2006
723
Kulan
Adam Hauner, Plzeň
Od roku 2007
724
Hlodavci (sysel, bodlinatka)
Adam a Míla Haunerovi, Plzeň
Od roku 2007
726
Sova králičí a pálená
Mgr. Dagmar Bohdalová, Český Krumlov
Od roku 2007
729
Kukačka kohoutí, turako
Pavla Floriánová, Plzeň
Od roku 2007
730
Koza kamerunská
Omniamed
s.r.o., Plzeň
Od roku 2007
733
Agama bradatá
Žáci MŠ Klatovy, Karafiátová ul.
Od roku 2006
735
Kolpík africký – 3 ks
Ing. Jana Dobyášová, Plzeň
Od roku 2006
741
Krkavec bělokrký, snovač zahradní
Daniela Šimandlová, Plzeň
Od roku 2007
742
Šimpanzice Gina
Odd. Geriatrie FN Plzeň
Od roku 2007
743
Krkavec bělokrký
Ludmila Křehnáčková, Plzeň
Od roku 2007 (nejprve varan Gouldův)
748
Nyala nížinná - chov
Karin Vinšová, Holoubkov
Od roku 2007 (nejprve sitatungy)
756
Káně rudoocasá
Alena a Pavel Oudovi, Plzeň
Od roku 2007
768
Psoun prériový
Manželé Vydrovi, Dobřany
Od roku 2007
769
Lama vikuňa
Děti Mš Školní ul. Příbram
Od roku 2007
771
Gekoni Uroplatus fimbriatus; Teratoscincus scincus; Gekko gecko
Petr Lobaz a Jana Trávníčková, Plzeň
Od roku 2007
772
Gekon Blaesodactylus boivini
Eva Trávníčková, Strakonice
Od roku 2007
776
Tučňák Humboldtův, Edudant
Cytolaborantky z Haly
Od roku 2007
784
Mangusta liščí
Aleš a Hedvika Smutní, Plzeň
Od roku 2007
794
Želva paprsčitá, leguán zelený
Žáci ZŠ a MŠ Plánice
Od roku 2008
808
Hafling
Autocentrum TA, Plzeň
Od roku 2008, patron chovu
810
Lemur kata, puštík obecný, sova králičí, prase savanové
Žáci ZŠ Zbiroh
Od roku 2008
815
Tučňák Humboldtův
KINDER PINGUÍ
Od roku 2008
839
Varan smaragdový
Vítek Skrejval, Praha
Od roku 2008
841krajta mřížkovanákapeka Corchen, Kladruby
Od roku 2008
846
Rys kanadský
DUAN spol. s.r.o.
Od roku 2008
849
Veverka rudohlavá +3 celkem 4 druhy veverek
Ing. Radek Konečný, Praha
Od roku 2009
853
Jeřáb královský, ledňák obrovský
Blanka a Jan Hrabětovi, Plzeň
Od roku 2008
865Osel kulanDěti ze 7. ZŠ PlzeňOd roku 2008
872
Teju žakruarů
Nora Duchková, Plzeň
Od roku 2009
882
Tarbík velký
Vojtěch Berka, Klatovy
Od roku 2009
885
Tarbík velký
Jitka Hrabcová,DiS., Plzeň - Litice
Od roku 2009
888
Daman kapský
Pavel Horváth, Stříbro
Od roku 2009
895
Maki tlustoocasý – trio
Marek a Markétka Makovcovi, Sokolov
Od roku 2009
896
Krokodýl siamský
klokan rudokrký
Žáci 13. ZŠ Plzeň, Habrmannova ul.
Od roku 2009 a od roku 2015
899
Maki myší – samička Bindi
Magdaléna Poláková, Klatovy
Od roku 2009
901
Kamzík bělák
Děti 56. MŠ Plzeň – Litice a Lhota
Od roku 2009
903
Puštík obecný
Žáci ZŠ Chlumčany
Od roku 2009
906
Liška svižná, plameňák chilský
Autoklub Plzeň V AČR
Od roku 2009
907
Varan ostnoocasý „Garf“
Eva a Miroslav Frayerovi, Praha
Od roku 2009
909
Tygr ussurijský
Žáci 5. B 2. ZŠ Kadaň
Od roku 2009
912
Noháč jihoafrický
Ortopedické oddělení Nemocnice Hořovice
Od roku 2009
913FrankolínPetr Guth, Praha
Od roku 2009
914Havran polníHavrani, Airsoft Team PlzeňOd roku 2009
918
Křečík kaktusový
V. a M. Chourovi, Pernarec
Od roku 2009
920
Plameňák chilský
Lucinka Janečková, Čemíny
Od roku 2009
927
Zubr evropský, výr velký
Žáci Zš Msgre Staška Domažlice
Od roku 2010
930
Kachnička karolínská
Bruno Fischer, Karlovy Vary
Od roku 2010
948Kobra siamská, kakadu filipínskýCEAF ZOO, PlzeňOd roku 2015
949kuandu obecnýMartina Sládková, PrahaOd roku 2010
954
Želva obrovská – Anička
Ing. Karel Šidlo, Klatovy
Od roku 2010
957Veverka kapskáFilip Forejt a Denisa Francová, Plzeň
Od roku 2010
958Vlk evropskýREISSWOLF likvidace dokumentů a dat,s.r.o., Kralupy nad Vltavou
Od roku 2010
959
Komba senegalská
Šárka a Tomáš Möserovi, Praha
Od roku 2010
961
Klokan rudokrký
Jana Kašpírková, Plzeň
Od roku 2010
962
Sova pálená
MŠ Kasejovice
Od roku 2010
964
Vydra říční
Tomáš Havlíček, Plzeň
Od roku 2010
972
Snovač zahradní
Rodina Macnerova, Plzeň
Od roku 2010
973
Amadina Gouldové
rodina Gronichova, Sydney
Od roku 2010
991
Sup bělohlavý
Hana Zborníková, Klatovy
Od roku 2010
992
Dikobraz srstnatonosý
Lucie Jírová, Tlučná
Od roku 2010
998Želva pardálí a nádhernáBohumila Pivoňková, Starý Klíčov
Od roku 2010
999
Kalous ušatý
Pavel Dráždil, VDSTEEL, Všeruby
Od roku 2011
1000
Pislila čáponohá
Tomáš Krejčí, Plzeň
Od roku 2011
1001
Rys kanadský
Lucie Sobotková a Daniel Schlaichert, Praha
Od roku 2011
1002
Žirafa Rothschildova – Jirka
Dominika a Tereza Fikarovy, Plzeň
Od roku 2011
1003
Bodlín
Petr Suda
Od roku 2011
1004
Výr africký
Barbora Zemanová, Howald
Od roku 2011 (nejprve komba senegalská)
1005
Kulan turkmenský
6. a 7. třída ZŠ a MŠ Králův Dvůr Počaply
Od roku 2011
1006
Výr velký
Marcela Balková, Šťáhlavy
Od roku 2011
1007
Voduška červená – samec
Ladislav Těťál, Plzeň
Od roku 2011
1009
Želva ostnitá – 3 kusy
Michaela Ublová
Od roku 2011
1013
Nosál červený
Metropolitní univerzita Praha, o.p.s.
Od roku 2011
1014
Sova pálená, klokan rudokrký
ZŠ J.A.Komenského, Blatná
Od roku 2011
1015
Varan modrý
Nikolka Šperlová, Žďár nad Sázavou
Od roku 2011
1016
Klokan rudokrký
Žáci ZŠ Třemošná
Od roku 2011
1017
Tučňák Humboldtův
Pavel Koželuh, Plzeň
Od roku 2011
1018
Vakoplšík létavý
Matěj Sochorec, Plzeň
Od roku 2011
1019
Tučňák Humboldtův
Ing. Ladislav Křivanec, Vlčtejn
Od roku 2011
1020
Sup bělohlavý
Jitka Mešhlová, Plzeň
Od roku 2011
1021
Tarbík
Marie Nevečeřalová, Ohučov
Od roku 2011
1022
Agama – 2 kusy
žáci 6.A a 6.B ZŠ a MŠ Černice
Od roku 2011 (tehdy 5. třídy)
1023
Pštros dvouprstý
Novomanželé Mácovi
Od roku 2011
1024
Panda červená
CK China Tours, Praha
Od roku 2011
1025
Krokodýl siamský
Žáci 5. C ZŠ Jungmannova, Beroun
Od roku 2011 (začátek jako 4. třída)
1026
Koza domácí
Libor Kloud, Třemošná
Od roku 2011
1027
Klokan rudokrký
Žáci ZŠ a MŠ Letiny
Od roku 2011 (nejprve kapybara)
1028
Ara ararauna
Jazyková škola Eufrat, Plzeň
Od roku 2011
1029
Kaloň egyptský
Massimo Fersini
Od roku 2011
1031
Klokan rudokrký
Martin Chlumský, Plzeň
Od roku 2011
1032
Klokan rudokrký
Žáci 7. tř. ZŠ Heřmanova Huť
Od roku 2011 (nejprve 6. třída)
1033
Hrdlička vínorudá
Pavel Hrdlička, Plzeň
Od roku 2011
1034
Lvi a tygři
Marie Janochová
Od roku 2011
1035
Koza domácí - holandská
Jiří Pekárek, Zdice
Od roku 2011
1036
Šimpanzice Zedoenja
SUS Production (Majáles)
Od roku 2011 nejprve velbloud Brčo
1037
Medvědi Eliška a Honzík
Pragokoncert a.s. (Metalfest)
Od roku 2011 nejprve žirafy Bořek a Lex,
1038
Kapybara – 3 jedinci
Nakladatelství Fraus, Plzeň
Od roku 2011
1039
Sup kapucín „František“
MUDr. Rudolf Macháček a MUDr. Tereza Balcarová, Sokolov
Od roku 2011
1040
Zebra Chapmannova
Jazyková škola JIPKA, Plzeň
Od roku 2011
1041
Žirafa Rothschildova
Lenka Bečková, Doksy
Od roku 2011
1042
Prase domácí-přeštické
Viliam Sečkár, Libiš
Od roku 2011
1043
Pásovec kulovitý
Radek a Kubík Jírovi, Tlučná
Od roku 2011
1044
Bodlinatka
Děti 21. MŠ Plzeň
Od roku 2011
1045
Výr velký
Naděžda Auzká, Plzeň
Od roku 2011
1046
Plameňák růžový
Beneš a Michl, spol. s.r.o., Plzeň
Od roku 2011
1047
Sova pálená
Radek Votípka (Klatovy) a Markéta Hraničková (Kolinec)
Od roku 2011
1048
Tarbík egyptský
Jana Klimešová, Plzeň
Od roku 2011
1049
Koza domácí
Arnošt Bystřický, Karlovy Vary
Od roku 2011
1050
Výr africký
Jan Šnaidauf
Od roku 2011
1052
marabu africký
Mgr. Ludmila Novotná
Od roku 2012
1053
sovka bubuk
Adam Hubka a Karolína Vyskočilová, Plzeň
Od roku 2012
1054
sova pálená - Rozárka
PS Dobřany - Delfíni
Od roku 2012
1055
klokan rudokrký
žáci 2. A Jungmannova ZŠ Beroun
Od roku 2012
1056
sova pálená a tarbík velký
Žáci ZŠ a MŠ Generála Pattona Dýšina
Od roku 2012
1057
varan ostnoocasý
Martin a Ondřej Houškovi, Rokycany
Od roku 2012
1058
tarbík
Tereza Holzmanová
Od roku 2011
1059
výreček malý
Kristýna Stupková
Od roku 2012
1060
sova pálená
MUDr. Vladimír Kokeš
Od roku 2012
1061
želva ostruhatá
Jan Procházka s rodinou, Plzeň
Od roku 2012
1062
želva nádherná
Eliška Trunečková, Dobříš
Od roku 2012
1063
želva
Jakub Truneček, Dobříš
Od roku 2012
1064
krysa obláčková
žáci 6.A ZŠ J.A. Komenského
Od roku 2012
1065

                       galídie pruhovaná

Martina Vitáková, Praha
Od roku 2012
1066
sova pálená
Oldřich Růžička, Cheb
Od roku 2012
1067
koza kamerunská
Josef Matějka, Příbram
Od roku 2012
1068
labuť černá
Filip Brejcha; Starý Plzenec
Od roku 2012
1069
tarbík velký
Roman Lobko, Plzeň
Od roku 2012
1070
výr africký
Lenka Tejčková, Mirošov
Od roku 2012
1071
klokan rudokrký
Základní škola a mateřská škola Broumy
Od roku 2012
1072
klokan rudokrký
Miloš Paul, Nymburk
Od roku 2012
1073
sovka bubuk
Hynek Hampl, Chodov
Od roku 2012
1074
vlk evropský
Petr Kaše, Tachov
Od roku 2012
1075
tarbík
Johana Skočilová, Rokycany
Od roku 2012
1076
holub růžový
Martina a Michal Holubovi
Od roku 2012
1077
šimpanz učenlivý Zedoenja
Plzeňský MAJÁLES a mandrage
Od roku 2012
1078
medvědi hnědí Eliška a Honzík
METALFEST 2012 a Uriah Heep
Od roku 2012
1079
želva ostruhatá
Jandíkovi, Radobyčice
Od roku 2012
1080
ara vojenský, nosál, žirafa, medvěd, tygr
MŠ U Krtečka, Praha
Od roku 2012
1081
Sysel Richardsonův
Ivo Wellart, Praha
Od roku 2012
1082
Oslík
MŠ Křimice
Od roku 2012
1083
tarbík velký – 2 jedinci
Ludmila Charvátová, Plzeň
Od roku 2012
1084
klokánek králíkovitý
manželé Štěpánkovi, Plzeň
Od roku 2012
1085
labuť černá
Mudr. Eliška Aschenbrennerová, Plzeň
Od roku 2012
1086
felzuma madagaskarská
Michaela Krechovská, Plzeň
Od roku 2012
1087
turako bělolící
Felix Kozelský, Mirošov
Od roku 2012
1088
lev berberský
David Kulhan, Karlovy Vary
Od roku 2012
1089
Pískomil hedvábný
Jana Řezanková, Blovice
Od roku 2012
1090
                                            krkavec bělokrký
MUDr. Eva Pavlová, Karlovy Vary
Od roku 2012
1091
zmije gabunská
Ludmila Charvátová, Plzeň
Od roku 2012
1092
plch savanový
Miluše Kostková
Od roku 2012
1093
štika obecná
David Staníček, Horní Bříza
Od roku 2012
1094
sup bělohlavý
zaměstnanci Univerzitní knihovny _ZČU Plzeň
Od roku 2012
1095
rys červený
Andrea a Petr Šapovalovi, Litoměřice
Od roku 2012
1096
výr velký
Marek Fendrych, Plzeň
Od roku 2012
1097
kachnička karolínská
Karolínka Voříšková, Plzeň
Od roku 2012
1098
kachnička mandarínská
Veronika Voříšková, Plzeň
Od roku 2012
1099
noháč kapský
MUDr. Věra Tomanová, Blovice
Od roku 2012
1100
zmije gabunská, mamba černá, tajpan menší
Pavel Toman, Blovice
Od roku 2012 a 2015
1101
mirikina
Kristýna Frolíková, Plzeň
Od roku 2012
1102
strnad obecný
Václav Fuks
 
Od roku 2012
1103
pískomil veverkoocasý
žáci 6. B ZŠ Domažlice
Od roku 2012
1104
labuť černá
Alena Burianová, Holýšov
Od roku 2012
1105
kachnička mandarínská
Lukáš Česal a Iva Hrušková, Plzeň
Od roku 2012
1106
pes ušatý
Kateřina Tomášková, Přeštice
Od roku 2012
1107
agama bradatá
Štěpánka Milotová, Blovice
Od roku 2012
1108
kosman zakrslý
Kateřina Bastlová
Od roku 2012
1109
želva ostruhatá
Centrum pozitivního myšlení
Od roku 2012
1110
kuandu obecný
Jiří Ajgl, Plzeň
Od roku 2012
1111
lemur kata
Šimon a Jonáš Kubišovi, Praha
Od roku 2012
1112
plameňák chilský
Janečková Michalka, Čemíny
Od roku 2012
1113
sovka bubuk
Alena Pavlíková, Drahomír Pavlík, Koloveč
Od roku 2012
1114
sovka bubuk
František Ryneš,
Od roku 2012
1115
kachnička mandarínská
RNDr.Zbyněk Navrátil, Stříbro
Od roku 2012
1116
kachnička mandarínská
Ing.Tomáš Navrátil, Stříbro
Od roku 2012
1117
sova pálená
Vlastička a Vlastík Dohnalovi, Sokolov
Od roku 2012
1118
rosnička kubánská
Lusy Hrabačková
Od roku 2012
1119
pižmoň aljašský
Dušan Businský
Od roku 2012
1120
Vampýr dlouhojazyčný
Kateřina Arnetová, Plzeň
Od roku 2012
1121
Tchořík skvrnitý
Ing. Jaroslav Moravec, Čižice
Od roku 2012
1122
Velbloud dvouhrbý
Future iPoint s.r.o., Plzeň
Od roku 2012
1123
Sup bělohlavý
Kateřina Rybárová, Plzeň
Od roku 2012
1124
Křeček bavlníkový
Martin Plička, Beroun
Od roku 2012
1125
Medvěd hnědý
Účastníci Navigamus 2012
Od roku 2012
1126
Sova pálená
 
Od roku 2012
1127
Krkavec bělokrký
Zikmundovi z Orlovic
Od roku 2012
1128
Krkavec bělokrký
Trnkovi z Orlovic
Od roku 2012
1129
 Tele - skot domácí
Anna Pláničková, Pocinovice 
Od roku 2013
1130
Tarbík egyptský
Iva Kočandrlová
 
Od roku 2013
1131
Výr velký
Daniel a Sylva Hajšmanovi
Od roku 2013
1132
Klokan rudý
Tomáš Knap
           
Od roku 2013
1133
Sovka bubuk
PS Tuláci, Klatovy
Od roku 2012
1134
Tarbík
Matýsek Kučera,   Dýšina
Od roku 2013
1135
Želva ostruhatá
Katka a Jirka Kašpírkovi, Plzeň
Od roku 2013
1136
Výreček malý
Peramost
 
Od roku 2013
1137
Labuť černá
Danuše Krýslová Plzeň - Černice
Od roku 2013
1138
Labuť zpěvná
Jiří Paidar, Domažlice
Od roku 2013
1139
Bazilišek hnědý
Martina Pěchotová Žaloudková, Plzeň
Od roku 2012
1140
Výr velký
Novomanželé Križanovi
Od roku 2012
1141
Vlk hřivnatý
FIOS spol s.r.o, Plzeň
 
Od roku 2012
1142
Labuť černá
Helena Hodanová, Lišice
Od roku 2012
1143
Kosman bělovousý
ApliTax s.r.o., Plzeň
 
Od roku 2012
1144
Nosorožec indický
MUDr. Přemysl Sobotka, Liberec
Od roku 2012
                   1145Dracena guayanskáFC Dráčci Nová Ves
Od roku 2013
1146Jespák bojovnýBahňák, závod IZS, Sokolov
Od roku 2013
1147Čája obojkovámanželé Hubáčkovi
Od roku 2013
1148Labuť černáJazyková škola Perfect World
Od roku 2013
1149Sova pálenáJana Rákosová, Aš
Od roku 2013
1150Výr africkýMVDr. Rudolf Kristl, Malesice
Od roku 2013
1151Labuť černáMgr. Lenka Archmannová, Vejprnice
Od roku 2013
1152Daman kapskýMUDr. Anna Křivancová, Dolní Lukavice
Od roku 2013
1153Pásovec kulovitýIrena a Dana Záhoříkovy, Plzeň
Od roku 2013
1155Klokan rudýHonza a Zuzka Příborští, PlzeňOd roku 2013
1156krysa obláčkováKarel Mařík, Hrádek u RokycanOd roku 2013
1157tamarín pinčíZŠ StaňkovOd roku 2013
1158plameňák chilskýMatyáš GalanskýOd roku 2013
1159panda červenáPetra Richterová, Bronislav Hajt, DomažliceOd roku 2013
1160tarbík egyptskýNina GenčurováOd roku 2013
1161želva žlutohnědáMartin Duchaň, PlzeňOd roku 2013
1162burunduk páskovanýDavid Heidler, PlzeňOd roku 2013
1163lelkoun sovíLucie Lukešová, LhotaOd roku 2013
1164orel volavýMSD MK PlzeňOd roku 2013
1165užovka červenáZdeněk Kindl, ŽatecOd roku 2013
1166sova králičí, pes ušatý, tarbíkŽáci ZS Hranice, okres ChebOd roku 2013
1167sova pálenáJarmila KomancováOd roku 2013
1168tetřívek obecnýPhDr. Iva Gregorová, PhD., PlzeňOd roku 2013
1169koza domácí - holandskáRodina Vackova, KlabavaOd roku 2013
1170veverka rudobřicháSimona Rotterová, PrahaOd roku 2013
1171páv korunkatýMařenka, Kuba, Marek Weishauplovi, Alena Kordíková, PísekOd roku 2013
1172burundukDavid Bystřický, RokycanyOd roku 2013
1173labuť černáVladimír BartůněkOd roku 2013
1174bodlinatkaMaruška a Rostislav VeselýchOd roku 2013
1175krkavec bělokrký Rosťa, Maxík, Laurinka a Katka VeselýchOd roku 2013
1176páv korunkatýMíla, Zuzanka a Robinek GabrieloviOd roku 2013
1177želva pardálí David Škopek, PlzeňOd roku 2013
1178dikobrazMartin Škopek, PlzeňOd roku 2013
1179prase domácí černostrakatéZD MladoticeOd roku 2013
1180krokodýl siamskýJUDr. Lenka Šlaufová, PlzeňOd roku 2013
1181sova pálenáSandra Dischingerová, DiSOd roku 2014
1182sup bělohlavýPetra Křístková, Hromnice Od roku 2014
1183gueréza angolská, zebraZsuzsanna Thüringer, Plzeň

Od roku 2014

1184výr velkýPavel Mašek, Karlovy VaryOd roku 2014
1185tarbík, sova pálenáDaniela Parpelová, PlzeňOd roku 2014
1186zoborožec kaferskýmorez stavební s.r.o.Od roku 2014
1187daman kapskýžáci 8. B Masarykovy ZŠ PlzeňOd roku 2014
1188sova pálenáMichaela ZajíčkováOd roku 2014
1189maki myšíMartina Mošnová, Mariánský TýnecOd roku 2014
1190promyka červenáJana Macáková, RakovníkOd roku 2014
1191želva pardálí50. MŠ PlzeňOd roku 2014
1192koza holandskáMUDr. Jiřina Rusínová, PlzeňOd roku 2014
1193burundukMichal KrymlOd roku 2014
1194pes ušatýVladimír Funda, Obříství u MělníkaOd roku 2014

1195

tarbík egyptskýJosef Král, HolýšovOd roku 2014
1196želva nádhernáEva Peterková, JihlavaOd roku 2014
1197želva obrovskánovomanželé StupkoviOd roku 2014
1198daman stepníJan Klimeš, Česká BřízaOd roku 2014
1199plameňák chilskýLenka Pochmanová, ChodovOd roku 2014
1200labuť černáHanča MašínováOd roku 2014
1201vakoveverka létavá a tana severníAnna Konrátová a Tomáš Sokol, PrahaOd roku 2014
1202agutiJiří Sládek, PrahaOd roku 2014
1203bodlinatkaAlina a Luboš HlavatíOd roku 2014
1204špaček růžoví (2 špačci)František ŠpačekOd roku 2014
1205tchořík skvrnitýMichal Konkol, PlzeňOd roku 2014
1206želva obrovskáMgr. Tereza Pelíšková, ChomutovOd roku 2014
1207nosorožec indický, tučňák HumboldtůvALBERT ČROd roku 2014
1208kachnička mandarinskáBc. Milan Topinka, MBAOd roku 2014
1209tarbíkJeanette Frielingsdorf, Bergisch GladbachOd roku 2014
1210ledňák obrovskýDPS JavořičkyOd roku 2014
1211nosorožec indickýPlzeňáčekOd roku 2011
1212užovka růžkatáMartin Drahoš, PlasyOd roku 2014
1213hroznýš psohlavýLukáš Tintěra, BlatnáOd roku 2014
1214plch velkýMENSA ČR, o.s.Od roku 2014
1215kapybaraLucie ŠtástkováOd roku 2014
1216leioheterodonJosef Hais, StaňkovOd roku 2014
1217tarbíkJindřich Vostradovský, PrahaOd roku 2014
1218lemur kataAnetka Štruncová, PlzeňOd roku 2014
1219kaloň egyptskýJana MarkováOd roku 2014
1220klokan uruZŠ MerklínOd roku 2014
1221sup kapucínúčastníci akce "Pozvi supa na pivo"Od roku 2015
1222ženetka savanovámanželé Kopčíkovi, LibočanyOd roku 2015
1223tučňák HumboldtůvDagmar Šimánová, TřemošnáOd roku 2015
1224želva pardálíJana a Miloš Mikovi, PlzeňOd roku 2015
1225sova pálená - 2ing. Ludmila HránkováOd roku 2015
1226gepard súdánskýDenisa Drábková, TrstěniceOd roku 2015
1227výr velkýJana Kohoutová, OstravaOd roku 2015
1228daman kapskýZŠ MilínOd roku 2015
1229vari černobílý "Claire"Jana TobrmanováOd roku 2015
1230nosorožec indickýJana, Jiří a Jiřík Teplých, PísařovOd roku 2015
1231tučňák HumboldtůvKardiochirurgie lůžka+JIP FN Plzeň Od roku 2015
1232klokan obrovskýnovomanželé Šárka a Jirka KomorousoviOd roku 2015
1233plameňák růžovýIng. Věra PalečkováOd roku 2015
1234kuandu obecnýTobiáš Bulička, PucliceOd roku 2015
1235klokan obrovskýZUŠ ChrástOd roku 2015
1236liška kapskáHoGa Invest, spol. s r.o, PrahaOd roku 2015
1237zebra ChapmannovaKarolína SkálováOd roku 2015
1238dingo australskýFC Mírovo Bostonské mlátičky, SušiceOd roku 2015
1239felzuma madagaskarskáLucka a Tomáš GottfriedoviOd roku 2015
1240tamarín pinčíRíša, Míša a Bára GattringeroviOd roku 2015
1241kamzík bělákJan BělaOd roku 2015
1242plameňák růžovýJiří ScheinherrOd roku 2015
1243šimpanz učenlivýLadislav ČervenkaOd roku 2015
1244tučňák HumboldtůvMŠ KraloviceOd roku 2015
1245lemur kataPlzeňská filharmonieOd roku 2015
1246klokan rudokrkýRoman DezortOd roku 2015
1247tučňák HumboldtůvVeronika TětkováOd roku 2015
1248kapr obecný, štika obecnáLukáš Bouzek, PlániceOd roku 2015
1249felsuma madagaskarskáLadislav ValkovičOd roku 2015
1250panda červenáPROTHERMOd roku 2015
1251pískomil Cheesmanůving. Jana BorowieckaOd roku 2015
1252želva ostruhatáRoman KašparOd roku 2015
1253gepard súdánskýSOŠ StříbroOd roku 2015
1254ježek bělobřichýPavel TomanOd roku 2015
1255tučňák HumboldtůvJiří DelawskiOd roku 2015
1256plameňák růžovýTiernach CassidyOd roku 2015
1257orel volavýLudmila LedeckáOd roku 2015
1258plameňák růžovýkolektiv žáků z Masarykovy ZŠ v Klenčí pod ČechovemOd roku 2015
1259žirafa RothschildovaMgr. David KotrbatýOd roku 2015
1260kosman zakrslýLadislav KašparOd roku 2015
1261chřestýšZŠ a MŠ Ludvíka Očenáška Dolní BěláOd roku 2015
1262chřestýšEliška Houšková, Dolní BěláOd roku 2015
1263kuandu obecný21. ZŠ PlzeňOd roku 2015
1264zubr evropskýTeodor LejsekOd roku 2015
1265sova pálená2. C Bolevecké ZŠ PlzeňOd roku 2015
1266vydra říčnínovomanželé JohánkoviOd roku 2015
1267klokan obrovskýPetr LedvinaOd roku 2015
1268užovka růžkatáOndřej ŠvarcOd roku 2015
1269pižmoň aljašskýJiří ŠulcOd roku 2015
1270agutiFilip, Jana, Filípek a Janička Mrkvičkovi, PlzeňOd roku 2015
1271liška kapská (chama)JUDr. Jiří PospíšilOd roku 2015
1272korálovkaPavel PadělekOd roku 2015
1273tučňák HumboldtůvSony DADCOd roku 2015
1274želva zelenaváKlára ŠafrováOd roku 2015
1275výreček filipínský - párJana Mattesová, PrahaOd roku 2015
1276kapybaraIng. Pavel Doležal, PrahaOd roku 2015
1277chameleon jemenskýJana PaterováOd roku 2015
1278daman kapskýMiloš Královec, DomažliceOd roku 2015
1279ježek bělobřichýRodina Žákova a Isaraphorn PratumchaiOd roku 2015
1280výr velký, páv korunkatýKlára Žáková, ŽilovOd roku 2015
1281želva zelenaváEkotým ZŠ MilínOd roku 2015
1282dikobraz srstnatonosýAlena a Ladislav Štruncovi, StříbroOd roku 2015
1283tamarín vousaýARBYD CZ, s.r.o, ChotíkovOd roku 2016
1284kočka palawanskáOldřich Kortus a Zdeňka Kolbabová, PlzeňOd roku 2016
1285výreček filipínskýRoman Vacík, StaňkovOd roku 2016
1286tamarín pinčíMarkéta PokornáOd roku 2016
1287mamba černáOlga SchwarzováOd roku 2016
1288krysa velkáEma RigoOd roku 2016
1289krajta mřížkovaná, tučňák Humboldtův, maki trpasličíMaroš, Martin a Tina Čišovští, PlzeňOd roku 2016
1290želva paprsčitáMgr. Jana Stankiewiczová z NýrskaOd roku 2016
1291sova pálenáZdeněk Lebr, BlatnáOd roku 2016
1292tarbíkLadislav RačákOd roku 2016
1293šimpanz učenlivýTSE spol. s r. o., České BudějoviceOd roku 2016
1294labuť černokrkáRobert BalcarOd roku 2016
1295kachnička mandarínskáIng. Ondřej TichaOd roku 2016
1296sova pálenáPavla AltmanováOd roku 2016
1297flétnák rudokrký - párVladimír Opluštil, BrnoOd roku 2016
1298klokan rudokrkýděti ze Vstiše u DobřanOd roku 2016
1299kobra siamskáTomas Pereira de JesusOd roku 2016
1300výreček filipínskýPH plus, PlzeňOd roku 2016
1301kudu velký - pár, lvíček zlatohlavý34. ZŠ PlzeňOd roku 2016
1302hrošík liberijskýMěstský obvod Plzeň 4Od roku 2016
1303irbis horskýWaP Plzeň a Dětský domov StodOd roku 2016
1304astrild vlnkovaný - párPavel BlackýOd roku 2016
1305sova šedolícíHana Hrubá a Jiří HrubýOd roku 2016
1306hroznýš psohlavýnovomanželé ZdráhaloviOd roku 2016
1307kachnička mandarínskáTereza Brabcová, Dolní ŽandovOd roku 2016
1308kachnička karolinskáMichal Gezo, Mariánské LázněOd roku 2016
1309šakal čabrakovýLenka a Petr KamišoviOd roku 2016
1310želva paprsčitáCVČ Mozaika RokycanyOd roku 2016
1311papoušek nádhernýZŠ Lužiny - 2. odd. ŠDOd roku 2016
1312kuandu obecnýMiluše MatúškováOd roku 2016
1313želva obrovskáVáclav PaidarOd roku 2016
1314koza domácíVlasta Kloudová, LíněOd roku 2016
1315veverka rudobřicháEllen PlzákováOd roku 2016

 

 

 

 
Firmy, společnosti, instituce, osobnosti, čestné adopce
 

Adoptované zvíře
Kmotr
Poznámka
Kondor krocanovitý
Václav Chaloupek
 
Krajty zelené – Láďa, Karel, Andrea a Maruška
Andrea Černá, Plzeň
 
Krokodýl čelnatý – Bak
Tygr ussurijský – Cicero
Roman Jurečko, Plzeň
 
Krokodýl čelnatý –Pepa
Mgr. Tomáš Drápela, Plzeň
 
Lemur kata Vašek
Helena Matoušová, Plzeň
 
Levhart čínský Nurika
Doc. MUDr. Milada Emmerová, CSc., Plzeň
 
Lvíček zlatohlavý Willy
 
Bc. Robert Houdek, Plzeň
 
Makak lví Viki
Zdeněk Prosek, Plzeň
 
Medvěd hnědý Honzík, Lvice Blanka
Lemur černý Blaženka
Ing. Vladislav Vilímec, Kdyně
 
Nilgau – Marta Jiřina Pospíšilová
JUDr. Jiří Pospíšil
 
Nosál červený „Chico“
Želva ostruhatá Elfinka
Mgr. Petra Kacovská, Plzeň
 
Pásovec štětinatý
Tamarín žlutoruký
Vlk hřívnatý
Nosál červený Bonito
Jiří Uhlík, Plzeň
 
Nyala nížinná, jelen timorskýMartin Zrzavecký, primátor města Plzně
Pásovec kulovitýVáclav Pach, Plzeň
Tereka jednovousá
Jiří Untermüller, Stáňa Topinková Fořtová a Petr Dudás
 
Tygr ussurijský – César
Lvíček zlatohlavý Anička
Martin Zrzavecký, primátor města Plzně
 
Tučňák Humboldtův Martin, tygr ussurijský, pásovec kulovitý Vladimír,
varan komodský Josef, sumec velký  - bílý "Metoděj"
Mgr. Martin Baxa, náměstek primátora města Plzně
 
Varan komodský - Ende
Bc. Eva Herinková, náměstkyně primátora města Plzně
 
Velbloudi dvouhrbí Goldie a Mulisák
Ing. Petr Smutný. Plzeň
 
Želva obrovská – Ivanka
Mgr. Ivana Levá, Plzeň
 
Želva obrovská – Susanka
Jan Látka, Domažlice
 
Želva obrovská – Anička
Ing. Karel Šidlo, Klatovy
 
Želva obrovská Max
Irena Rottová, Plzeň
 
Želva obrovská, Stella, nosál červený Bohouš
Ing. Petr Rund
 
 
Želva obrovská, Julie
Ing. Miloslav Šimák
 
Želva ostruhatá
Milan Pták, Plzeň
 
Tučňák Humboldtův
ELIS – PLAST spol. s r.o., Chrást
 
Tučňák Humboldtův
KINDER PINGUÍ
 
Nosorožec indický
MUDr. Přemysl Sobotka, Liberec
 
Nyala nížinná SuziMartin Plíhal, Plzeň
Nyala nížinná GábinaPavel Kotas, Plzeň
Zebra Chapmannova Hop II.Václav Štekl, Plzeň
Sumec bílý RayPavel Šindelář
Sumec bílý "Holdegrón"MUDr. Veronika Jilichová Nová
Panda červená CzeneMr. Lok Man Singh Karki, Nepál
Zubr OniaMusic group EZ LIVIN

 
prase savanové IvoušekIvo Grüner
prase savanové JaroušekIng. Jaroslav Slíva
prase savanové MichalkaMgr. Michala Šímová
prase savanové IvetkaMgr. Iveta Hametová
DD Domino Plzeň a pan ministr Milan Chovanec jsou patrony hrošíka liberijského
 
DD Planá a radní Mgr. Miroslav Brabec jsou patrony geparda súdánského
 
DD Nepomuk a p. radní František Bláha jsou kmotry samce žirafy Rothschildovy
 
DD Horšovský Týn a pan radní Václav Koubík jsou kmotry antilopy kudu velký
 
DD Tachov a p. náměstek Jaroslav Bauer jsou kmotry zebry Chapmannovy
 
DD Staňkov a p. radní MUDr. Václav Šimánek jsou kmotry pštrosa dvouprstého
 
DD Trnová a p. náměstek hejtmana Jiří Struček jsou kmotry makaka lvího (samičky Madlenky)
 
DD Kašperské Hory a p. radní Ing. Petr Smutný jsou kmotry páru velbloudů dvouhrbých
 
DD Horšovský Týn a p. náměstek hejtmana Ivo Grüner jsou kmotry oslíka kulana turkmenského 
 
Laboratorní vyšetření zvířat provádíme na biochemickém analyzátoru FUJIFILM DRICHEM 4000i, který dodala firma LABtechnik, s.r.o.

 

Leguán

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Evropské hlavní město kultury Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI