Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

ÚVODNÍ STRANA - NOVINKY - AKCE - ADVENT A VÁNOCE 2011 V ZOO PLZEŇ

Advent a vánoce 2011 v Zoo Plzeň

 Plakát - program adventu

 

Zvířátka v zoo mají štědrý den již od pondělka
 
Vánoční týden v plzeňské zoologické a botanické zahradě začal zdobením stromků mateřskými a základními školami. Děti si nazdobí přírodninami a vlastními ozdobami „svůj“ stromek v zahradě a přinesou různé potraviny jako vánoční dárek zvířátkům. O akci je mezi školami, a to nejen plzeňskými, značný zájem. V pondělí například přijeli předškoláci ze Štěnovic a žáci ZŠ ve Stříbře. V úterý se vypravily do zoo děti z MŠ a ZŠ až z Rozvadova.
Prozatím s nejnápaditějšími ozdobami přijeli právě předškoláci ze Štěnovic, jež se nenechali zahanbit ani množstvím dárkům pro zvířátka. Dokonce je přivezli v ručně zdobených taškách.
Vánoční týden v Zoologické a botanické zahradě města Plzně vyvrcholí v sobotu velkým štědrodopoledním soutěžním programem v okolí Tropického pavilonu (od 10 do 12,30 hod.)
Návštěvníkům nabídne chytání zlaté rybky, jejíž chycení otevře každému přístup do velkého vánočního bazaru se zajímavými dárky. Dále je připraveno putování po vánoční naučné stezce o sladké ceny pro úspěšné řešitele jednotlivých úkolů.
Slavnostní dopoledne zakončí kolem 12,30 hod. Štědrý den u šimpanzů.
Pořadatelé věří, že i letos se jesličky před Tropickým pavilonem opakovaně zplní pamlsky od návštěvníků pro jejich oblíbená zvířátka. V minulých letech to byly vždy desítky plastových tašek s jablky, zeleninou, suchým pečivem a chlebem, ale i jižními a suchými plody.
Vánočním dárkem zahrady pro její návštěvníky je zvláštní sobotní vstupné: Na Štědrý den i na Silvestra zaplatí dospělí pouze 45 a děti 30 Kč. Zlevněné je i vstupné do specializované expozice AKVA-TERA na Palackého tř. 5.

Rys

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI