Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

ÚVODNÍ STRANA - NOVINKY - AKCE - ČARODĚJNICE A PRVNÍ MÁJ V PLZEŇSKÉ ZOO V ROCE 2012

Čarodějnice a první máj v plzeňské zoo v roce 2012

Čarodějnice a první máj v plzeňské zoo v roce 2012

 

JARO V TRADICÍCH NA STATKU LÜFTNERKA
V rámci volného cyklu Český rok na vsi představí Zoologická a botanická zahrada města Plzně společně se Sdružením IRIS po velikonočních tradicích pálení čarodějnic a jarní zvyky pod staročeskou májí. Obě akce se konají na statku Lüftnerka.
Pálení čarodějnic se uskuteční 30. dubna od 16 do 18 hod. Od 15 hod. mají všichni příchozí v čarodějnické masce vstup do zoologické a botanické zahradě zdarma. Návštěvníci se mohou těšit na soutěž o nejpovedenější čarodějnice, čarodějnické malování, strašidelnou stezku a opékání vuřtů (lze získat na místě). 
Odpoledne 1. května od 14 do 17 je připraveno představení jarních tradic a pranostik pod staročeskou májí. U ohně budou k dispozici vuřty na opékání. Program je určen především rodinám s dětmi.

Irbis horský

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI