Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

ÚVODNÍ STRANA - NOVINKY - AKCE - DEN DĚTÍ 1.6.

Den dětí 1.6.

Program pro děti 1.6. 2017

 

Děti, oslavte svůj svátek v zoo! Čtvrtek patří vám!

Oslava Mezinárodního dne dětí přesně 1. června - bez běžných pouťových atrakcí, zato s bohatým programem plným tvůrčích dovednostních a znalostních soutěží s environmentálním podtextem o zajímavé ceny, právě takový bude Dětský den s Regionálním operačním programem Jihozápad v areálu plzeňské zoologické a botanické zahrady ve čtvrtek 1. června od 9 do 17 hod.

Dopolední program je určen především školám, odpolední pro rodiny s dětmi.

Čtvrteční návštěvníci zahrady budou mít možnost pobesedovat se sokolníkem, prostřednictvím lesní pedagogiky se projít lesem a seznámit se se základy myslivosti, vyzkoušet si své znalosti o Evropské unii a jejích členských zemích, nebo se jenom tak pro pobavení projít na chůdách nebo otestovat svaly při přetahování lanem.

Pro školní kolektivy budou připraveny dvě naučné soutěžní environmentální stezky s různou obtížností úkolů podle věku dětí. Obě začínají u hlavní pokladny v ul. Pod Vinicemi a vedou k výběhu žiraf a nosorožců, kde bude epicentrum dětského dne.

Část zastávek stezek bude ponechána i pro odpolední pokračování programu.

Dětský den s ROP Jihozápad se v Zoologické a botanické zahradě města Plzně nekoná poprvé; pro zahradu je to samozřejmě velká pocta, že si tak významná instituce, jako je ROP Jihozápad, vybrala za partnera právě ji.

V uplynulém období zde byly z tohoto programu vybudovány za evropské dotační prostředky nové africké a asijské expozice, středozemní skleník, pavilon pro drápkaté opičky a zrekonstruován Lochotínský amfiteátr.

 

Rys

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI