Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

ÚVODNÍ STRANA - NOVINKY - AKCE - DNY JAPONSKÉ KULTURY 2012

Dny japonské kultury 2012

 

Kousek Japonska pod Vinicemi

Již tradičně patří třetí květnový víkend (19. a 20. 5. od 10 do 17 hod.) v Zoologické a botanické zahradě města Plzně Dnům japonské kultury. Konají se zde od roku 2005, letos tedy po osmé. Navazují na vznik v Evropě ojedinělé kamenné japonské zahrady, jež je od roku 2004 součástí zoologické a botanické zahrady. Návštěvníkům slibují – obdobně jako v předchozích letech – bohatou nabídku původní japonské kultury od samurajských soubojů, lukostřelby, kaligrafie, výroby tradiční keramiky „raku“, různých typů ikeban, a papírových skládanek origami. Chybět nebude samozřejmě ani výstava bonsají – letos připravená jejich plzeňským pěstitelem Jiřím Wolfem, členem České bonsajové asociace Libochovice.

I tentokráte se na programu podílejí jak ti, jimž jsou japonské tradice životním koníčkem, a sdružuje je Česko-japonská společnost, tak mladí lidé, kteří se k nim dostali prostřednictvím svých učitelů a účasti na různých výstavách.

I přes určitou modifikaci programu v jednotlivých dnech, se návštěvníci vůbec nemusí  rozhodovat, zda se do zoologické a botanické zahrady vydat v sobotu či v neděli. Každý den na ně čeká bohatý a pestrý program a spousta zajímavosti o představované zemi.

Novinkou Dnů japonské kultury je taneční vystoupení, které bude na programu v neděli a bude alternací k sobotnímu vystoupení bubeníků ze skupiny WADAIKO JOSA JOSA, jež je každoročně tím nejlepším, co program v japonském duchu nabízí.

VIII. ročník Dnů japonské kultury se koná za finanční podpory Plzeňského kraje a pod záštitou jeho radního Václava Koubíka. Jeho slavnostní oficiální zahájení se koná v sobotu v 11 hod.

Irbis horský

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI