Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

ÚVODNÍ STRANA - NOVINKY - AKCE - LOCHOTÍNSKÝ SEKÁČ 2013

Lochotínský sekáč 2013

 

 

O letošním Lochotínském sekáči možná spíše než výkon rozhodne sv. Petr
O letošním Lochotínském sekáči, možná spíše než vlastní tradiční soutěž, rozhodne počasí. Louky mezi Kilometrovkou a Zoologickou a botanickou zahradou města Plzně jsou totiž momentálně tak podmáčené, že není vůbec jisté, zda do této soboty 8. června, kdy se soutěž v sekání kosou i srpem pro širokou veřejnost má konat, vyschnou. Pořadatelé samozřejmě věří, že ano a od 14 hodin se na louce proti hlavní pokladně do zahrady bude soutěžit nejen o nejlepší sekáčský výkon, ale i estetický dojem z držení kosy a v technice sečení. Akce zařazená do cyklu plzeňské zoologické a botanické zahrady Rok na vsi nabídne též obrázek venkova na počátku 20. století. Sekáči budou vítáni chlebem a solí, Dobrá práce bude odměněna „meltou“ a dobře proleženými domácími sýrovými pomazánkami. 
Oceněním pro každého sekáče bude bez rozdílu výkonu pamětní list a zejména dárková vstupenka do zoologické a botanické zahrady.
Novinkou letošního již VII. ročníku Lochotínského sekáče bude krátký úvodní hudební program, v němž se představí skupina mladých lidí z Dýšiny, jež si říká SK2O.CZ a v repertoáru má lidové písně, spirituály a folk. Pokud máte rádi právě tento druh muziky, přijďte před hlavní pokladnu plzeňské zoologické a botanické zahrady v ul. Pod Vinicemi ještě před vlastním začátkem Lochotínského sekáče.

 

Jeřáb Královský

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI