Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

ÚVODNÍ STRANA - NOVINKY - AKCE - MIKULÁŠ, 2. A 3. ADVENTNÍ SOBOTA V ZOO

Mikuláš, 2. a 3. adventní sobota v zoo

Nechte si nadělit mikulášský dárek v zoo

Mikuláš bude nadělovat v Zoologické a botanické zahradě města Plzně již tuto sobotu 3. prosince v 15 hod. na statku Lüftnerka. Zdejší expoziční kovárna se promění ve velké čertovské doupě. Zlobivé děti by se mu měly obloukem vyhnout. Naopak od Mikuláše dostane každý malý návštěvník dárkový sáček s dobrotami. Musí mu ale zazpívá kousek písničky nebo zarecitovat básničku. Mikuláš rád předá i dárek od rodičů.

Po skončení mikulášského programu kolem 16. hod. se mohou všichni přítomní zúčastnit ukládání medvědů k zimnímu spánku. V doprovodu ošetřovatele si prohlédnou jejich podzemní kóje, jež se jim stanou domovem až do začátku března.

Medvědí spánek je označován jako nepravý, poněvadž tělesná teplota se v jeho průběhu snižuje jen minimálně; spotřeba kyslíku je asi poloviční, ovšem tep může klesnout až o 75 procent.

O třetí adventní sobotě zvou pořadatelé zájemce na komentovanou prohlídku setmělé zoologické zahrady. Podvečerní procházka začíná v 16 hod. u hlavní pokladny v ul. Pod Vinicemi a ukončena bude malým posezením na statku Lüftnerka.

Na obě akce platí nezměněné mimosezónní vstupné.

Lemur kata

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI