Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

ÚVODNÍ STRANA - NOVINKY - AKCE - PRÁZDNINOVÁ ŠTAFETA 2012

Prázdninová štafeta 2012

 

 

I v letošním roce k prázdninám bude patřit v našem kraji Prázdninová  štafeta - velké soutěžní putování pro děti a mládež po jeho turistických zajímavostech. Jedná se o jubilejní desátý ročník, který vyhlašuje Plzeňský kraj společně se Zoologickou a botanickou zahradou města Plzně. Obdobně jako v minulých letech, i letos má Prázdninová štafeta 46  zastávek.
Účastníci Prázdninové štafety nemají při návštěvě turistických cílů žádné výhody. Platí normální vstupné, pouze budou požadovat razítko do účastnického listu. Pokud by nebylo na pokladně k dispozici, je dokladem o návštěvě vstupenka nebo fotografie u turistického cíle.
Princip účasti v Prázdninové štafetě je velice jednoduchý: Zájemce si vyzvedne v informačním centru nebo v prvním navštíveném zpoplatněném turistickém cíly zařazeném do štafety účastnický list a poté jej zaplňuje razítky, jež budou potvrzovat návštěvu jednotlivých zastávek. Získat jej lze i z webových stránek www.turisturaj.cz, www.zooplzen.cz, www.iris.snadno.eu.
Podmínkou absolvování štafety a zařazení do slosování o ceny je absolvování alespoň 12 štafetových zastávek, z toho je třeba navštívit 2 cíle s venkovskou tématikou, které jsou v účastnickém listě označeny písmeny PV (plzeňský venkov). Jejich volba z celkového počtu 46-ti je ponechána libovolně na účastníkovi.
Za štafetové cíle byla vybrána nejznámější turistická místa Plzeňského kraje, ale i taková, která si své návštěvníky teprve hledají. I letos došlo k určité obměně cílů, aby byla štafeta ještě zajímavější a co nejlépe dokládala turistickou atraktivitu našeho kraje.
Prázdninová štafeta 2012 začíná 1. července a končí 31. srpna.

Leguán

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI