Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

ÚVODNÍ STRANA - NOVINKY - AKCE - PTAČÍ SOBOTA

Ptačí sobota

 

V březnu se k nám vrací jaro, povede-li se rok, je tento měsíc už plný předjaří. Tomu odpovídá i zaměření březnového doprovodného programu v plzeňské zoologické a botanické zahradě.
První akce v měsíci – v sobotu 24. března – je pochopitelně ve znamení vítání jara a otevírání České řeky. Ta se nachází pod statkem Lüftnerka a od podzimu 2008 přibližuje návštěvníkům vodní život v českých řekách a rybnících. Po zimě ji pravidelně slavnostně otevírají vodník a další pohádkové bytosti. Děti si mohou porovnat své vědomosti o vodním světě se skutečností při procházce po soutěžní naučné stezce. Připraveny jsou i další soutěže – třeba v malování hrníčků pro vodníkovy dušičky. Součástí programu bude rovněž tvůrčí dílna na téma podvodní svět. Nositelé rybích jmen budou mít po celý den do areálu zahrady zvýhodněné vstupné.
Za týden se přeneseme z vodního prostředí směrem vzhůru – do ptačího světa. Na neděli připadá mezinárodní svátek ptactva, takže této části přírody bude věnován i sobotní (31. března) populárně zábavný a soutěžní program před Tropickým pavilonem. Návštěvníci se hravou a soutěžní formou dozví řadu zajímavostí ze života ptačí říše, zajímavá bude určitě i návštěva tvůrčí dílny na téma Ne všechno, co peří má, lítá. Největším lákadlem pro děti – jako už byl loni - určitě bude veverčí strom se sladkými cenami pro všechny, kteří zvládnou podmínky soutěže.
Obě akce jsou celodenní, začínají v 10 hod. a končí v 17 hod.

Lemur kata

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI