Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

ÚVODNÍ STRANA - NOVINKY - AKCE - PTAČÍ SOBOTA 5.4.

Ptačí sobota 5.4.

 

 

Plzeňská zoo bude první víkendový den ve znamení Ptačí soboty

Mezinárodní den ptactva (1. dubna) je tradiční ekologický svátek připomínající význam ptačího světa pro přírodu i člověka. Svoji tradici už začíná mít i Ptačí sobota v plzeňské zoologické a botanické zahradě.

Hlavním magnetem pro děti se stane určitě i letos tzv. veverčí strom, který již počtvrté připravili pro Ptačí sobotu stromolezci ze společnosti Prostrom Bohemia Plzeň. Úkolem účastníků atrakce bude pod vedením odborníků na výškové práce v korunách stromů dopravit po laně veverce ve větvích co nejrychleji koš s lískovými oříšky. A co mají veverky společného s ptačí říší? Jejich domovem jsou rovněž koruny stromů – místo, jež je životním prostředím pro stovky živočišných druhů od hmyzu až po různé savce.

Své příznivce si určitě najde i soutěžní naučná stezka, stehně jako další soutěže, určitě i proto, že za úspěšné splnění úkolů dostanou soutěžící odměnu. Chybět nebude ani interaktivní dílna. Tato část programu se uskuteční u Tropického pavilonu a v jeho okolí. Zde bude k shlédnutí též malá výstava ptačích budek pro naše nejčastěji se vyskytující opeřence. Veverčí strom tentokráte hledejte u statku Lüftnerka.

A na závěr pozvánky k sobotní návštěvě plzeňské zoologické a botanické zahrady dobrá zpráva pro všechny nositele ptačích jmen: U pokladen na vás čeká po předložení průkazu totožnosti zlevněné vstupné! (Neplatí do DinoParku a Akva-tera na Palackého tř.)

Ptačí sobota 5. dubna začíná v 10 hod. a potrvá až do 17 hod.

 

 

 

Lemur kata

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI