Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

ÚVODNÍ STRANA - NOVINKY - AKCE - SILVESTR A NOVÝ ROK

Silvestr a Nový rok

 

 

Rozloučit se se starým rokem v zoo nebo zde uvítat rok nový?

To je otázka, na níž je vzhledem k nabídce Zoologické a botanické zahrady města Plzně pro oba dny opravdu těžká odpověď.

Na silvestrovské dopoledne je připravena u Tropického pavilonu oblíbená soutěž v chytání zlaté rybky o zajímavé ceny včetně volných vstupenek do zahrady a rovněž neméně navštěvovaná silvestrovská naučná soutěžní stezka. I ta nabízí všem, kteří správně uhodnou její otázky, odměny.

Na Štědrý dne přišlo do plzeňské zoologické a botanické zahrady přes 1 100 návštěvníků a u obou programů se stále tvořily hloučky soutěžících. A příchozí byli nebývale štědří i ke zvířátkům. Jesličky u stromečku byly neustále plné tašek se suchým pečivem a chlebem, ale i zeleninou a ovocem – banány, pomeranče a mandarinky nevýjimaje. Jejich obsah zaplnilo pět ošetřovatelských elektromobilů a prázdné nezůstaly jesličky ani v neděli.

Vraťme se ale k silvestrovskému programu: Ve 12 hodin bude uvítán symbolický poslední letošní návštěvník zoologické a botanické zahrady. Prozatím do ní v tomto roce zavítalo 457 787 osob. Jubilejní příchozí bude mít i mimořádnou příležitost nakrmit samce lva berberského. Krátce po 12. hodině totiž vyvrcholí silvestrovský program oslavou jeho osmnáctých narozenin.

Pokladny jsou tento den otevřeny takto: zahrada Lochotín do  16,30 hod., specializovaná expozice Akva-tera na Palackého tř. do 17 hod. Naposledy platí sobotní padesátiprocentní vánoční sleva na vstupném.

Novoroční návštěvníky bude vítat zoologická a botanická zahrada na Lochotině tradičním finančním bonusem. Na obou pokladnách získají vstupenku se dvěma razítky, které je opravňují v průběhu roku k dalším dvěma vstupům, vždy s 25procentní slevou. Bonus neplatí pro Dinopark a expozici Akva-tera a výhodu nelze sčítat pro jeden vstup.  

 

Lemur kata

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI