Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

ÚVODNÍ STRANA - NOVINKY - AKCE - VELIKONOCE 2016

Velikonoce 2016

 

Statek Lüftnerka bude patřit velikonoční oslavě od soboty do pondělí


Tradiční třídenní Velikonoce na statku Lüftnerka v Zoologické a botanické zahradě města Plzně začínají v sobotu 26. března a pokračují až do pondělí 28. března. Od 10 do 17 hod. se budou mít návštěvníci možnost podívat a vyzkoušet si, jak se pletou různé typy pomlázek a košíky, jak se zdobí tradičními i moderními technikami kraslice, za jak dlouho se dá vyrobit z vrbového prutu píšťalka. Připraveno je rovněž tvoření velikonočních ozdob z rozmanitých, především přírodních materiálů.


Nejen v pondělí si bude možno vyzkoušet „hlas“ malých a velkých řehtaček. Velikonoční atmosféru doplní staročeský trdelník, výstavka velikonočních zvyků a zejména pro děti je připravena naučná soutěžní stezka o ceny.


Pondělní program rozšíří, obdobně jako v minulých letech, koleda se šupáním. Vzhledem k přestupnému roku ovšem letos nešupou chlapci děvčata, ale na “výprask“ si budou muset dát pozor všichni mladící a pánové.

 

 

Ryba

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI