Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

ÚVODNÍ STRANA - NOVINKY - NOVINKY - BAHŇÁK ADOPTOVAL JESPÁKA

Bahňák adoptoval jespáka

 

Zástupci závodu Bahňák v Sokolově adoptovali dnes (pod číslem nové adopce 1146) v plzeňské zoo jednoho zástupce podřádu bahňáků – jespáka bojovného (ten ještě nikdy nebyl adoptován). Jedná se o drobného ptáka, u něhož vyniká zejména svatební šat dospělých samců. Návštěvníci zoo jej potkají spolu s dalšími druhy ve voliéře v pavilonu hrošíků liberijských.
Spojení závodu a adopce v plzeňské zoo je nasnadě, zařazení jespáka do skupiny (podřádu) bahňáků a jeho druhové jméno „bojovný“ k závodu prostě patří. 
Závod Bahňák zaznamenává v roce 2013 svůj 3. ročník, který se odehraje již 18. května. Jedná se o extrémní závod na trati dlouhé cca 2 km, kde na závodníky čeká téměř 30 překážek.
Podrobnosti naleznete na webové stránce závodu (http://www.bahnak.eu/). Na diváky se těší na 650 závodníků a bohatý doprovodný program.
 

Ryba

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI