Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

ÚVODNÍ STRANA - NOVINKY - NOVINKY - DVĚ ŠIMPANZICE ODJELY DO BRNA

Dvě šimpanzice odjely do Brna

 

V úterý odcestovaly do Brna dvě šimpanzice _ Gina a Maryša. Důvodů je více. Především samice jsou nechovná a v Brně byl delší dobu samotný samec Fáben. Společnost ho jistě potěší.
 
Gina přijela do Plzně v roce 1989 a zažila od té doby vznik skupiny z páru až na 8 zvířat, změnu z klecí na přírodní výběh. Nejprve měla partnera Fredyho, později žila jako vedoucí tlupy se samcem Baskem. Její věk není přesně známý, ale zřejmě bude vyšší než 35 let. Ani její původ není známý, přijela s pověstí vysloužilé cirkusové hvězdy. Nikdy neměla mládě.
 
Maryša se narodila v roce 1995 v Krakově, přijela 27.7.2000. svá mláďata neodchovala.
 
V plzeňské skupině se tak samec Bask může více věnovat sestrám Zizwě a Zedoenje a zvýší se naděje na reprodukci. Bamia, jediný šimpanz kdy odchovaný v Plzni, bude mít v září již 10. narozeniny. Po matce je nevlastní sestrou Zizwy a Zedoenji.
 
Přejme oběma zahradám úspěchy v chovu.  
Foto: Maryša (vlevo) a Gina

Leguán

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI