Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

ÚVODNÍ STRANA - NOVINKY - NOVINKY - MEZINÁRODNÍ NOC PRO NETOPÝRY 6.9. 2013

Mezinárodní noc pro netopýry 6.9. 2013

 

Mezinárodní noc pro netopýry se uskuteční na Lochotínském amfiteátru
 
V pátek 6. září od 17 hodin se poprvé uskuteční Mezinárodní noc pro netopýry na Lochotínském amfiteátru v Plzni, na které se dozvíte mnoho zajímavých informací o životě netopýrů, jejich výzkumu a ochraně.
 
Návštěvníci se mohou těšit na dokumentární a výkladové představení nočních létajících savců, netopýrů, ukázky jejich odchytu. Dozvíte se zajímavosti o jejich významu, ohrožení, ochraně                    a životě v přírodě. Uskuteční se přednáška  prof. RNDr. Ivana Horáčka, CSc.  o životě netopýrů,               k dispozici návštěvníkům bude i výstava Podivuhodný svět netopýrů zapůjčená MŽP. Připraveny jsou soutěže pro děti o zajímavé ceny a ukázka sov – ptačích vládců noci.
 
Akce se koná za každého počasí. Parkovat je možno před amfiteátrem nebo na parkovištích ZOO          a BZ. Otevřen bude hlavní, spodní vchod amfiteátru u Lochotínského parku.
 
Vstup na akci je zdarma. Návštěvníkům doporučujeme vzít si s sebou funkční baterku!
 
Mezinárodní noc pro netopýry pořádá ZOO Plzeň, Agentura ochrany přírody a krajiny - Správa CHKO Český les a Krajské středisko Plzeň ve spolupráci s ČESON, MŽP ČR, CHKO Slavkovský les a KS Karlovy Vary, ZO ČSOP Sylva Lunae a za finanční podpory Plzeňského kraje. 
 
Mezinárodní noc pro netopýry je tradiční akce určená široké veřejnosti, kterou každoročně vyhlašuje sekretariát dohody o ochraně netopýrů v Evropě (zkratka EUROBATS). Původní Evropská noc pro netopýry se letos rozšířila i na další kontinenty a stala se tak akcí celosvětovou. Lidé se mohou díky programu připraveném odborníky seznámit s těmito zajímavými nočními tvory, jejich výzkumem, ochranou                        a dosavadními poznatky o jejich životě. Pod hlavičkou akce probíhají veřejné přednášky o netopýrech, zájemci se zde dozví, jak a čím jsou netopýři ohrožení a kde oni sami mohou být při jejich ochraně nápomocní. Mají možnost získat reklamní materiály, dokonce se netopýra dotknout a možná změnit své dosavadní nahlížení na tyto skrytě žijící savce. Více informací, včetně seznamu všech míst, na kterých akce probíhá, naleznete na stránkách České společnosti pro ochranu netopýrů: www.ceson.org.
 

Lemur kata

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI