Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

ÚVODNÍ STRANA - NOVINKY - NOVINKY - NÁVŠTĚVNÍCI FILMOVÝCH NOCÍ PODPOŘÍ CHOV ZEBRY CHAPMANOVY Z PLZEŇSKÉ ZOO

Návštěvníci Filmových nocí podpoří chov zebry Chapmanovy z plzeňské zoo

 

Návštěvníci Filmových nocí podpoří chov zebry Chapmanovy z plzeňské zoo
Plzeň – Návštěvníci včerejšího představení Kocour v botách v lochotínském amfiteátru se stanou sponzory jedné z klisen zebry Chapmanovy. Výtěžek ze vstupného na představení totiž organizátor Filmových nocí Radek Uhlíř z agentury Filmák věnuje zoologické a botanické zahradě města Plzně právě na chov zeber. Jedná se o částku 10 tisíc korun. Na představení přišlo 66 diváků. Kromě animovaného filmu viděli jako předfilm i dokument Plzeňská zoo z roku 1990.
„Amfiteátr spravuje plzeňská zoo, která nám s organizací Filmových nocí dlouhodobě vychází vstříc. Proto jsme chtěli alespoň nějakým způsobem poděkovat. To byl důvod, proč jsme se dohodli na speciálním představení. Samozřejmě k tomu poděkování nejvíce pomohli ti, kteří včera na promítání dorazili,“ říká Radek Uhlíř.
Zebry Chapmanovy se v Plzni chovají od roku 1974. Byly sem přivezeny ve spolupráci s královédvorskou zoo. Zahrada jich teď má 4 kusy, matadora hřebce Hopa (*1985) a tři klisny. Celkem se zde narodilo již přes 70 zeber od konce 70. let. „Prostředky využijeme především na nákup krmiva. říká mluvčí zahrady Martin Vobruba a připomíná, že návštěvníci zoo mohou použitou vstupenku využít k získání 30korunové slevy na jakékoli z představení Filmových nocí. Filmové noci se v plzeňském amfiteátru budou konat minimálně do konce srpna.

Rys

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI