Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

ÚVODNÍ STRANA - NOVINKY - NOVINKY - ŠTĚDRÝ DEN A SILVESTR 2017 V ZOO

Štědrý den a Silvestr 2017 v zoo

Prvním dárkem na Štědrý den může být dopolední návštěva zoo

Nadělit dětem dárky na Štědrý den dvakrát – večer a dopoledne – žádný problém. Stačí mezi 10. a 12. hodinou navštívit Zoologickou a botanickou zahradu města Plzně. Kdo se vydá po soutěžní naučné stezce od hlavní pokladny k Tropickému pavilonu, zastaví se u kádě se zlatou rybkou a podaří se mu ji vyvolit, toho potěší originální dárky. Velkým zážitkem pro malé i velké návštěvníky je i samotná procházka mezi zvířaty. S výjimkou medvědů, kteří se už uložili k zimnímu spánku, jsou všechna ostatní vidění ve výbězích nebo vnitřních expozicích. Většina návštěvníků nepřichází na Štědrý den do zahrady s prázdnou, ale s nějakými zvířecími pamlsky do jesliček. Může to být zelenina, jablka, jižní plody, ořechy, piškoty ale i suchý chléb a pečivo.

Každoročním vyvrcholením sváteční programové nabídky jsou populární Vánoce u šimpanzů. Uskuteční se v pravé poledne v prosklené expozici v Tropickém pavilonu. Jde o výjimečnou podívanou plnou radosti, emocí a nečekaných reakcí obdarovaných lidoopů.

Vánoční čas v plzeňské zoologické zahradě symbolizují tři ozdobené stromy a osvětlená cesta na statek Lüftnerka s vyřezávaným betlémem.

Sváteční dopolední program je nachystán i na poslední den roku. Kolem 13. bude navíc slavnostně uvítán symbolicky poslední letošní návštěvník. Současně starý rok předá vládu novému.

Jeřáb Královský

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI