Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

ÚVODNÍ STRANA - NOVINKY - PŘÍRUSTKY - KONEČNĚ. MÁME LVÍČE PO 42 LETECH!

Konečně. Máme lvíče po 42 letech!

 

V plzeňské zoo se narodilo mládě lva berberského
 
   Dne 12. září 2016 přišlo na svět jedno mládě u mladé samice Tamiky. Ta je jednou ze dvou sester z Hannoveru, které přicestovaly v září  2015 a 1.7. 2016 jim byly dva roky.
   Mládě - samička přišla na svět v pravé poledne. Zpočátku probíhal odchov zcela bez komplikací.  V následujících dnech jsme zjistili, že je mládě poměrně slabé. Od 7. dne proto s odchovem lvici pomáhají ošetřovatelky. Mládě je v pravidelných intervalech krmeno a následně vraceno matce, která se o něj jinak vzorně stará, což je velmi důležité.  Takovýto postup není obvyklý, zvolili jsme jej proto, aby mládě bylo co nejvíce socializováno.
   Pavilon Noční svět Afriky je v současné době pro návštěvníky uzavřen, matka s malou dcerou potřebuje maximální klid na odchov. Ve chvíli, kdy to bude možné, bude mládě představeno návštěvníkům. Zatím prosíme návštěvníky o klid, toleranci a trpělivost vzhledem k okolnostem odchovu i faktu, že matka je mladá a je prvorodičkou. Jakékoliv změny a vyrušení by mohly způsobit další komplikace.
   Odchovy lvíčat se na Lochotíně podařily naposledy v letech 1971 a 1974. Šlo o lvy pustinné, nepatřící ke konkrétnímu určenému poddruhu, odchovány byly samičky Luisa, Lotka a lev Sultán. Od lvic berberských Lekyshy ani Zuoiny se v letech 2002-2015 odchovy nepodařily. Lev berberský (poddruh lva z Maroka, z pohoří Atlas) přežil své vymření díky chovu marockého krále a od 70. let 20. století je chován v několika zoologických zahradách.  V ČR se daří jeho chov v olomoucké zoo, odkud pochází plzeňský chovný samec Mates.

Rys

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI