Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

ÚVODNÍ STRANA - NOVINKY - PŘÍRUSTKY - NEJMLADŠÍ NYALÁK SE JMENUJE AMFÍK

Nejmladší nyalák se jmenuje Amfík

 

Antilopou z řidších lesů nebo křovinatých savan Afriky je nyala. Ve dvou druzích je řazena do společného rodu s kudu, bongo, sitatungou a lesoněm pestrým.
Ve stádě může být vždy jeden dospělý samec. Ten se výrazně liší od světlejších, menších a bezrohých samic krásnými rohy, tmavší dlouhou srstí a větší výškou.
V ČR ji chová královédvorská, liberecká a plzeňská zoo.
 
První nyalou v Plzni je Mex z Dráždan. Narodil se v roce 2007, přijel jako roční. Od roku 2010 není sám. Nejstarší samice Ina (*1999 ve Dvoře Králové) se v roce 2011 v únoru stala matkou jeho první dcery jménem Indaba. Stádo později rozšířily i dvě samice Lara a Zoe, které se narodily v Beekse Bergen Safari parku v roce 2010 a staly se rovněž matkami.
 
Od narození Indaby přišlo na svět dalších 7 mláďat, stádo je nyní osmičlenné. Nejmladší je sameček * 9. června 2013 , odchováváno je i dubnové a květnové mládě.
Dne 26. srpna jej pokřtil náměstek plzeňského primátora pan Martin Zrzavecký jménem Amfík.
 
Nyaly mají ode pondělka 26. srpna oficiálně rovněž novou expozici, ve které žijí v sousedství pštrosů, zeber a antilop vodušek červených, natrvalo tak opouštějí zázemí, kam na ně návštěníci neviděli.

Irbis horský

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI