Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

David dostal vysílač

Za významné pomoci pracovníků Správy CHKO Slavkovský les bylo během první noci 21. 6. 2013 zaznamenáno 21 volajících samců na území cca od Mariánských Lázní k Teplé, z nichž bylo 16 odchyceno, u všech byla provedena biometrická měření a nejzdatnější samec byl označen satelitní vysílačkou nedaleko obce Sítiny se jménem DAVID.

Číslo vysílače: 128723, kroužek H 144562, lokalita výskytu: CHKO Slavkovský les, Sítiny
Vypuštěn 22. 6. 2013

 

 Vedoucí projektu, Ing. Jiří Vlček pouští Davida po označení zpět na lokalitu

Lokace 24. 6. 2013
Dnes v noci zacala vysilat 23 a 26. Mozna dojdou jeste dalsi lokace, ale posilam prvni lepsi zobrazene na mapach.
Pripojuji i xls jako podklad pro vytvoreni jednotlivych "ID".
Lubos

PS:Podle Argosu zacalo vysilani v 21 hod (+-1hod) vcera, takze koncilo v asi 7 rano.
L.

 
Lokace 24.6.
Nejlepsi lokace je v krouzku.
L.

Lokace 26.6.

Podle dat vysilal dost dlouho a "dobre". Nejlepsi lokace jsou okolo mista vypusteni. A hlavne- zacal celkem dobre podle predikce.
L.


Lokace 29.6.
Oba ptaci (David a Eda) vysilali zbesile a maji mnoho stredne presnych lokaci okolo mist vypusteni.
L.


Lokace 1.7.
Smutna zprava pro Pavlu: Tak nam David prave ted emigroval do Polska. Behem teto noci - tedy je to primo zdokumentovana trasa. Pri preletech rychlost asi 35 km. Posledni (nekvalitni lokace) je uz za svitani (02:53:58 GMT), uz asi dal neletel.
Doslo u nej na loukach v poslednich dnech (vcera?) ke zmene?
Lubos

Ahoj všem,
děkuji za zajímavé zprávy! V pátek 28.6. jsem byla na lokalitě. David vysílal podle plánu, na louce jeho vypuštění se signál ozýval i na gain 1 a volume 6 dílků, takže předpokládám, že se celou dobu zdržoval tam. Jeho emigrace byla způsobená buďto návštěvou mé osoby na lokalitě :-), nebo příliš malou rozlohou neposečené části - byl to obdélník zhruba 40 x 100 m. U silnice jsem ponechala i záznamník, pojedu ho vyzvednout dnes.

Bude zajímavé ho sledovat dále, možná by se mohl vrátit až zase naroste tráva?
Hlavně mu držme palce, ať se vyhýbá všem kočkám a sekačkám!

Pavla

Lokace 3.7.
Jeste mapka nove polohy Davida, nejlepsi dnesni lokace Eda a predpoved.
L.

Lokace 3.7.
Tak uz je 100km SV od Stetina...
L.

Lokace 10.7.
David se pozvolna vraci na jih (ted je v nizine Odry v urovni Berlina). To znamena, ze neni zatim jasne, kde se zdrzi dele pro pripadnou navstevu. Fritz se 8. neozval. Pokud nebude i dnes odpoledne je to spatne. Markus by mel zkusit, zda nezaslechne v oblasti signal, predevsi okolo predpokladaneho zacatku vysilani okolo 15:45. V pripade signalu (ktery nezachyti Argos) by bylo dobre udelat zaznam a pripadne presne zamerit.
Lubos

Lokace 12. 7.
David zpet v CR! Po kratkem pobytu u Baltu se pres okoli Berlina vratil David k nam. Prvni lokace (3 celkem spatne, ale blizko sebe) ho indikuji v oblasti Trutnova. Na vetsi mapce jsem pro zajimavost nechal pohyby dvouleteho skalaka Tonicky s GPS-PTT. Po odletu ze Slavkovskeho lesa nezustal prakticky nikdy na vice ON na jedinem miste! Zajimavy poznatek, veril jsem, ze se nekde upichne. Snad k tomu jeste dojde, abychom za nim mohli zajet. Na tah je jeste brzy (pripominam Adama, ktery vystartil 4.9.).
Lubos

To je neuvěřitelné, neznám z dostupné literatury podobnou disperzi, potulku v hnízdní době, či jak to nazvat. O žádnou migraci jít nemůže, nyní probíhá druhé hnízdění …..Čekám na další přesuny.
Ing. Jiří Vlček
Lokace 15. 7.
David je nekde u Broumovskych sten, Fritz se neozval, jinak vse pri starem.
L.

 

 
Lokace 17. 7.
Musi byt nekde u Teplic n/Met.
Lokace jsou rozhozene, ale je tam uz dele.
L.

Lokace 19. 7.
Bohuzel se vedle Fritze neozval v predpokladanou dobu ani David...
L.
Lokace 24.7.
Ahoj!
Tak jsem vcera nasel trochu casu a vyrazil s vypetim za Davidem s antenou na strese auta. Nastal prvni relativne idealni cas: slunecno, co nejdrive po odmlceni (16.7.) a vysilani ve dne v dobe, kdy tam lze rozume dorazit. Podle vsech analyz mel vysilat odpoledne, s prihlednutim k max/min periode mel byt zacatek od 12:30/15:30. Byl jsem tam od 14:30, coz byl asi optimalni vypocet zacatku ON. Najel jsem z Prahy cca 440 km, predevsim jsem hledal v centralnim udoli Z od Broumova (viz mapa, projeta trasa modre, 3 body vlevo (=spendliky trochu mimo) jsou starsiho data), kde jsem stred projel nekolikrat. Udoli s podhorskymi loukami, vetsinou prave posekanymi, je siroke a relativne otevrene, takze predpokladam, ze signal by byl slyset prakticky ze vsech mist, zvlaste okrajovych vyvysenych bodu, kde jsem naschval chvili pobyval, ale nic. Predpokladal jsem, ze mohl nastat efekt Fritz: "vysila celou ON, ale Argos nic" - to se vsak v tomto miste neprokazalo. Bud tedy nevysila, nebo je jinde s efektem Fritz (coz je mene pravdepodobne). Praxe je dosud takova, ze pokud se nam nejaky vysilac odmlcel, uz se nikdy neobjevil.
Tak se nam to na sekanych loukach nejak rychle redukuje...
Jake mate zpravy odjinud? Markusovi se asi take odmlcel, ale nevim casy, kdy vysilal, aby se dal doplnit predpovedni graf a predevsim, zda ma nejaky dlouhy zaznam MP3. Zaznam by byl jedine, s cim lze dobre argumentovat u Microwave , ze neco nehraje - mame dolozeno opakovane vysilani a Argos ani tuk.
Zatim
Lubos


Lokace 26.7.
Nic.


Lokace 29.7. 2013
Nic

Lokace 26. 3. 2014 - neuvěřitelné, záznam po 8 měsících mlčení!

Az ted jsem podrobneji hodnotil posledni data a vsiml si, ze 18.3. doslo jedno velmi realisticke pipnuti Davida zhruba z oblasti Evropy (viz mapa s ovalnou stopou druzice v ten okamzik). Lze soudit, ze je to skutecne jeho vysilac! Data ukazuji odpovidajici nizkou (venkovni) teplotu a pomerne dobre dobiti baterie. Druzice Saral slaby signal zachytila na hranici sve citlivosti. V tu dobu byla zhruba nad Benátkami (I), coz je asi 600km od posledních známých lokací. Behem dalsich ON jiz nebylo nic zachyceno. Bez stabilnejsiho vysilani nemame zadnou moznost to nejak zkusit vyuzit v terenu.
L.

Data:
128725 Date : 18.03.14 04:39:07 LC : Z IQ : 00
Lat1 : ??????? Lon1 : ???????? Lat2 : ??????? Lon2 : ????????
Nb mes : 001 Nb mes>-120dB : 000 Best level : -134 dB
Pass duration : ???s NOPC : ?
Calcul freq : 401 650000.0 Hz Altitude : 0 m
88 132 03 00

Jeřáb Královský

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI