Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

Akce na podporu Centra Talarak

Zajímavou, především osvětovou, akci připravila dobrovolnice Mgr. Alenka Doudová.  Po velice úspěšném Dni pro motýly uspořádala ještě její opakování. S týmem dalších dobrovolníků vytvořila v areálu zahrady krásnou motýlí atmosféru. Akce měla ještě další dobrý úmysl. Výtěžek z těchto činností bude pomáhat v Záchranném centru Talarak.

 Všem patří srdečný dík.

Přeměna motýla od housenky je jedním ze zázraků naší přírody a určitě stojí za to, vidět to na vlastní oči. Cílem této akce bylo naučit děti zodpovědnosti, úctě k přírodě a odtrhnout je od počítače či televize. Zájemci si mohli zakoupit jak housenky, tak kukly babočky kopřivové a pavího oka a vychovat si tak svého vlastního motýla doma.

K vidění byly další české druhy housenek nejen na fotografiích ale i živé. Například: martináče hrušňového, lišaje smrtihlava, přástevníka užankového, babočky admirála nebo štětconoše trnkového. K dispozici byl také mikroskop, kterým si prohlédli někteří zvědavci šupinky na křídlech motýlů, navíc se také se pouštělo video s líhnutím motýla z kukly. Účastníci využili jedinečnou možnost vyrobit si vlastní tričko s motivem motýlů nebo si nechali namalovat motýla na obličej.

Celkem se prodalo ve všech třech dnech 310 housenek a 108 kukel. Přispěli jste tím 1160,- Kč na záchrannou stanici Talarak na Filipínách na ostrově Negros, kde se chovají ohrožené druhy jako zoborožec Waldenův (Aceros waldeni), prase visajanské (Sus cebifrons) a další druhy.

             

Jeřáb Královský

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI