Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

Projekt Danjugan

Projekt Danjugan
Jedná se o společný ochranářský projekt filipínských ochranářských organizací PRRCFI & DEEP a Talaraku (TFI). Tento krásný ostrůvek se nachází v sulském moři na západním pobřeží Negrosu. Ostrov zatím nemá residentní obyvatele a je zcela prost šelem (psi, kočky).

  

Cílem společného projektu je ochrana pobřežních útesů, mořského ekosystému a volně žijících pozemních druhů zvířat ostrova. Talarak se zde podílí na dvou ochranářských programech.
Marine Widlife Camp – je to čtyřdenní pobyt (tábor) v přírodě poblíž pobřežní vesnice Sipalay. Cílovou skupinou, na kterou je kemp zaměřen jsou“teenageři“ z celých Filipín, ale také zahraniční studenti. Ti se účastní teoretické části, přednášek a po té praktických cvičení týkajících se základních principů ochrany a identifikace mořských a pozemní volně žijících živočichů. Účastníci si za pobyt platí, část z příjmů je částečně využita na výdaje projektu DEEP.
Role TFI v projektu je vedení přednášek a cvičení v terénu o identifikaci a ochrany ptáků na Filipínách.
Druhou činností je zavádějící se „birdwatching“ – pozorování ptáků a udržitelná ekoturistika.

    

 

Leguán

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI