Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

První letošní odchov zoborožů světlehlavých

Projekt Punta Ballo
V nedotčených pobřežních vodách sulského moře jsou bohaté korálové útesy, které jsou domovem velkého množství mořských živočichů. Takové místo přitahuje pozornost potápěčů z celého světa. Nicméně, ještě před několika desítkami let bylo toto místo dominujícím zdrojem obživy převážné většiny obyvatelů žijících kolem pobřeží, ale také důležitý zdroj potravy pro celý ostrov. Destruktivní metody rybolovu, jako je používání dynamitu či kyanidu, napáchaly spoustu škod. Naštěstí ochranářské organizace zasáhly v pravý čas a dnes je zde mnoho ochranářských institucí, které se zabývají místní ochranou útesů. Dnes zde převládá ekoturistika a potápění.
Majitel potápěčského centra je nadšený ornitolog a chovatel ptáků. Zavázal se k pomoci s chovem ohrožených druhů ptáků. Jeho činnost je oficiálně schválená filipínskou ochranářskou organizací DENR. Satelitní centrum Bunta Ballo tak dostalo z centra Talarak hned několik párů zoborožců a papoušků (kakadu filipínský, dvojzoborožec hnědavý mindanajský, zoborožec světlehlavý). Hned v prvním roce se zde dařily u zoborožců odchovy.

Zpráva Pavla Hospodářského z 1.3.

Dnes jsem se vratil ze satelitni stanice v Punta Ballo - maji tam vyletle 2 prvni letosni zoborozce ryhozobe -  1.1 a adoptovanou samici pod pestouny.

  

Zebra

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI