Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

kakost Renardův

Geranium renardii

Čeleď: kakostovité (Geraniaceae)

Nižší trvalka pocházející z Kavkazu, kde roste na travnatých, výslunných místech ve výškách 1900-3300 m.

více informací

kakost kantabrijský

Geranium x cantabrigiense ´Biokovo

Čeleď: kakostovité (Geraniaceae)

Tento druh kakostu je přirozeným křížencem mezi kakostem dalmatským a oddenkatým. Listy jsou velmi aromatické - voní po citronu a na podzim se zbarvují do červena. Je pojmenován podle hory Biokovo v Chorvatsku, kde byl v roce 1990 nalezen jako přirozený spontanní hybrid.

více informací

hebe

Hebe amplexicaulis

Čeleď: krtičníkovité (Scrophulariaceae)

Keř pochází z hor Nového Zélandu.

více informací

hebe

Hebe cockayniana

Čeleď: krtičníkovité (Scrophulariaceae)

Keř pochází z Nového Zélandu.

více informací

hebe

Hebe ochracea

Čeleď: krtičníkovité (Scrophulariaceae)

Tento nízký keřík je domovem na Novém Zélandu. Jeho tenké, provázkovité větve jsou uspořádané podobně jako větvičky cypřišků.

více informací

hebe tučnolisté

Hebe pinguifolia ´Pagei´

Čeleď: krtičníkovité (Scrophulariaceae)

Hebe tučnolisté patří k nejodolnějším druhům rostoucím u nás. Je vysoké 15 -20cm. Roste široce rozložitě až plazivě. Větévky jsou vzpřímené, na okraji poléhavě, listy šedozelené, tučné, křížmostojné, velké 1,5cm. Na okrajích listů bývá slabý červený proužek. Kvete velmi bohatě, bíle.

více informací

třezalka olympská

Hypericum olympicum

Čeleď: třezalkovité (Hypericaceae)

Tato nízká trvalka pochází z jihovýchodní Evropy a Malé Asie. Roste na výslunných stráních. Její žluté květy mají až 6 cm v průměru.

více informací

kosatec

Iris hookeri

Čeleď: kosatcovité (Iridaceae)

Tato 50 cm vysoká trvalka je domovem na východě Kanady na ostrovech v okolí Quebecu. Roste na vlhkých místech při pobřeží.

více informací

kosatec žlutý

Iris pseudacorus

Čeleď: kosatcovité (Iridaceae)

Kosatec žlutý zdobí svými žlutými květy břehy rybníků, potoků a zamokřené louky po celé Evropě a zasahuje i do Asie a severní Afriky. Jeho oddenek se používal v léčitelství proti krvácení a pro získávání silice.Celá rostlina je jedovatá.

více informací

kosatec sibiřský

Iris sibirica

Čeleď: kosatcovité (Iridaceae)

Kosatec sibiřský roste na vlhkých slatinných a rašelinných loukách a v mokřinách po celé Evropě a Asii. V ČR se vyskytuje poměrně vzácně. Patří mezi silně ohrožené druhy rostlin. Je často pěstován i v zahradách.

více informací

kosatec pestrý

Iris variegata

Čeleď: kosatcovité (Iridaceae)

Kosatec pestrý roste ve stepích, na výslunných stráních a na okrajích teplomilných doubrav v panonské části střední Evropy. V ČR roste na jižní Moravě, do Českého krasu a Českého středohoří byl uměle vysazen. Je to silně ohrožený druh naší květeny.

více informací

jamesovka americká

Jamesia americana

Čeleď: hortenziovité (Hydrangeaceae)

Jamesovka je opadavý keř dorůstající do výšky 1-2 m. Je domovem na západě Severní Ameriky. Objevil ho a pojmenoval botanik Edwin James v roce 1820 a jako první ji přivezl i do kultury.

více informací

levandule úzkolistá

Lavandula angustifolia ´Blue Scent´

Čeleď: hluchavkovité (Lamiaceae)

Levandule jsou stálezelené aromatické polokeře, jejichž lodyhy na bázi dřevnatí. Používali se především v kosmetice (voňavkářství) a farmacii. Vonné silice obsažené především v květech byly vyhledávaným prostředkem pro mytí, používala se i k odpuzování hmyzu v obydlích. Využívá se však i v kuchyni jako chuťově výrazné a dosti svérázné koření. Své místo má i v medicíně, kde se používá její olej jako masážní prostředek, přidává se také do koupelí. Tento druh pochází ze Středomoří, kde roste na výslunných…

více informací

len rakouský

Linum austriacum

Čeleď: lnovité (Linaceae)

Tato rostlina s jasně modrými květy roste na skalách, sutích a výslunných travnatých stráních v Evropě, Přední Asii až po Kavkaz. Přednost dává vápnitým půdám. U nás je původní na jižní Moravě, v současnosti roste i ve středu a na severozápadě Čech.

více informací

pupalka magelanská

Oenothera magellanica

Čeleď: pupalkovité (Oenotheraceae)

Pupalka magelanská pochází z Jižní Ameriky z oblasti Patagonie. V našich podmínkách velice dobře přezimuje a množí se samovýsevem.

více informací

< 1 | 2 | 3 | 4 >

Lemur kata

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI