Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

dračík alpínský

Penstemon alpinus

Čeleď: krtičníkovité (Scrophulariaceae)

Tento druh dračíku je domoven na východních svazích Skalistých hor na západě USA. Dorůstá výšky 20-40 cm, květy má modré až červenofialové.

více informací

dračík

Penstemon barrettiae

Čeleď: krtičníkovité (Scrophulariaceae)

Stálezelený druh dračíku roste na suchých skalnatých místech a útesech ve Washingtonu a Oregonu. Jeho listy jsou široce vejčité, květy až 3,5 cm dlouhé.

více informací

dračík jehlicolistý

Penstemon pinifolius

Čeleď: krtičníkovité (Scrophulariaceae)

Vytrvalá bylina pochází ze Severní Ameriky z Arizony a západu USA. Jedná se o stálezelený polokeřík s hojnými, nekvetoucími výhony. Květy jsou jasně červené.

více informací

dračík

Penstemon strictus

Čeleď: krtičníkovité (Scrophulariaceae)

Trvalka pochází z jihozápadu Severní Ameriky. Dračíky jsou typické rostliny Severní Ameriky, popsáno je asi 280 druhů.

více informací

mochna trojzubá

Potentilla tridentata ´Nuuk´

Čeleď: růžovité (Rosaceae)

Mochna trojzubá tvoří velké koberce bílých květů. Její dlanité trojčetné listy se na podzim barví do červena. Původní druh je rozšířen na severovýchodé Severní Ameriky po Grónsko.

více informací

rozchodnice růžová

Rhodiola rosea

Čeleď: tlusticovité (Crassulaceae)

Rozchodnice růžová je euroasijský druh. V ČR je druh velmi vzácný a patří mezi ohrožené druhy naši květeny - roste na skalách a sutích v Krkonoších a Jeseníkách. Ve farmacii je druh považován za posilující tonikum, schopné zvyšovat nespecifickou imunitu organismu a chrání nervový systém. Rostlina se k tomuto účelu sbírá hlavně v Rusku na přírodních lokalitách.

více informací

šalvěj hajní

Salvia nemorosa ´Violet Queen´

Čeleď: hluchavkovité (Lamiaceae)

Šalvěj hajní roste přirozeně v jihovýchodní a střední Evropě, Malé Asii, na Kavkazu až Střední Asie v suchých travnatých porostech na výslunných expozicích. U nás roste v nejteplejších oblastech (Morava, stř. Čechy). Pěstuje se v různých kultivarech jako okrasná rostlina. Je využívána jako nektarodárná, podle literatury lze získat z čistého porostu až 500 kg medu na hektar. Med je bílý a hustý, jemně voní. Je bohatý na sacharózu a fruktózu, a proto pomalu krystalizuje.

více informací

rozchodník šestiřadý

Sedum sexangulare

Čeleď: tlusticovité (Crassulaceae)

Rozchodník šestiřadý vytváří světle zelené koberce. Jeho lodyhy jsou bohatě větvené, pravidelně 6řadě listnaté. Roste ve střední Evropě na suchých, skalnatých stanovištích.

více informací

tavolník březolistý

Spiraea betulifolia

Čeleď: růžovité (Rosaceae)

Nízký a hustý keřík s nápadnými široce vejčitými listy pochází ze severovýchodní Asie a Japonska. Jeho květy jsou bílé až slabě narůžovělé.

více informací

podeňka virginská

Tradescantia virginiana

Čeleď: křížatkovité (Commelinaceae)

Tato okrasná bylina pochází z jihovýchodu Severní Ameriky. Dorůstá výšky 60 cm, má modré květy v přisedlých vijanech.

více informací

juka

Yucca baccata

Čeleď: agávovité (Agavaceae)

Tato juka vytváří kmen. vysoký až 1,5m. Má až 1 m dlouhé, tuhé modrozelené listy, kontrastující s velkými narůžovělými květy složenými do bohaté laty. Plody jsou žluté, ve tvaru banánu, proto se jí říká banánová juka. Pochází z jihozápadu USA, kde roste v horách až 2000 m n. m.

více informací

< 1 | 2 | 3 | 4

Leguán

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI