Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

trojatec

Trillium luteum

Čeleď: liliovité (Liliaceae)

Tato oddenkatá rostlina roste ve vlhkých lesích jihovýchodu USA.

více informací

upolín nejvyšší

Trollius altissimus

Čeleď: pryskyřníkovité (Ranunculaceae)

Upolín nejvyšší (syn. upolín evropský) roste na vlhkých loukách a na prameništích ve střední a jihovýchodní Evropě. V ČR patří mezi ohrožené druhy rostlin.

více informací

kozlík dvoudomý

Valeriana dioica

Čeleď: kozlíkovité (Valerianaceae)

Tato vytrvalá rostlina roste na vlhkých loukách a v podmáčených lesích po celé Evropě. Kozlík dvoudomý je z hlediska ohrožení hodnocen jako vzácnější druh vyžadující další pozornost.

více informací

Vancouveria hexandra

Vancouveria hexandra

Čeleď: dřišťálovité (Berberidaceae)

Tato vytrvalá stálezelená rostlina je domovem ve vlhkých jehličnatých lesích na západě Severní Ameriky ve státech Kalifornie, Oregon a Washington.

více informací

divizna brunátná

Verbascum phoenicum

Čeleď: krtičníkovité (Scrophulariaceae)

Tato vytrvalá nebo dvouletá bylina dosahuje výšky až jednoho metru. Roste na travnatých a skalnatých stanovištích a písčinách v teplejších oblastech střední, jižní a východní Evropy a západní Asie. V ČR patří mezi ohrožené druhy rostlin.

více informací

rozrazil hořcovitý

Veronica gentianoides

Čeleď: krtičníkovité (Scrophulariaceae)

Tato rostlina pochází z horských luk Kavkazu a Íránu, kde roste na travnatých místech v nadmořských výškách 1000-3600 m.

více informací

rozrazil

Veronica petraea ´Madame Mercier´

Čeleď: krtičníkovité (Scrophulariaceae)

Rozrazil vytvářející pěkné koberce, má oválné a lesklé listy, které na slunci červenají. Bohatě kvete blankytně modrými květy. Používá se na slunčná místa na skalce nebo do nižších trvalkových výsadeb.

více informací

viola vyvýšená

Viola elatior

Čeleď: violkovité (Violaceae)

Viola vyvýšená roste ve vlhkých lesních lemech jen ostrůvkovitě ve střední Evropě, stř. Rusku a ve stř. Asii. Druh výrazně vymírá, je ohrožen změnami na stanovištích, především melioracemi a regulací vodních toků, naše nejbohatší jihomoravské lokality zanikly při výstavbě vodního díla Nové Mlýny. Proto je rostlina zařazena ke kriticky ohroženým taxonům květeny ČR.

více informací

< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Ryba

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI