Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

kalina bodnanská

Viburnum x bodnanense ´Dawn´

Čeleď: zimolezovité (Caprifoliaceae)

Kříženec mezi kalinou vonnou (Viburnum farreri) a kalinou velkokvětou (Viburnum grandiflorum) je rychle rostoucí, až 3 m vysoký keř. Kvete od prosince do března a krásně voní po vanilce.

více informací

terčovnik zední

Xanthoria parietina

Čeleď: krásníkovité (Teloschistaceae)

Tento lišejník má kosmopolitní rozšíření. V poslední době se mu díky eutrofizaci velmi daří. Je to nitrofilní a toxitolerantní druh. Jeho stélka je růžicovitá, v průměru až 10 cm velká, vláskovitými rhizoidy pevně přirostlá k podkladu. Celá stélka i miskovité okrouhlé plodničky (apotecia) na povrchu jsou nápadně žlutě pomerančové barvy. S oblibou roste na zaprášených stromech u cest, na zdech i skalách. Hojný je i na dřevěných stavbách, šindelových střechách.

více informací

juka sivá

Yucca glauca

Čeleď: agávovité (Agavaceae)

Tento druh juky patří mezi mrazuvzdorné rostliny. Pochází ze suchých oblastí Severní Ameriky a v našich podmínkách vydrží až -30°c. Roste poměrně pomalu a dorůstá do výšky 1m. Její listy jsou velmi tuhé a ostré. Poprvé byla popsána v roce 1813.

více informací

< 1 | 2

Irbis horský

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI