Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

pryšec

Euphorbia trigona

Čeleď: pryšcovité (Euphorbiaceae)

Tento druh pryšce je často pěstován i domácnostech či kancelářích a je až k nevíře, jaké přistínění vydrží. V přírodě vytváří keř tvořený četnými, trojhrannými stonky s nesukulentními listy.

více informací

fenestrárie

Fenestraria rhopalophylla var. aurantiaca

Čeleď: kosmatcovité (Aizoaceae)

Tato drobná rostlina z čeledi obývá severní oblasti JAR. Má sukulentní listy kyjovitého tvaru s typickým okénkem (fenestrací) na vrcholu. V přírodě rostou tyto rostliny zasypány v substrátu a k povrchu dosahují jen průsvitné vrcholky listů, jimiž proniká světlo i do hlouběji umístěných asimilačních pletiv.

více informací

haworcie

Haworthia truncata var. maughanii

Čeleď: (Aloeaceae)

Tato sukulentní rostlina pochází z jihoafrické provincie Kapsko. Typickým znakem pro tyto haworcie jsou zcela nezvykle "useknuté" horní části dužnatých tuhých listů.

více informací

olověnec ouškatý

Plumbago auriculata

Čeleď: olověncovité (Plumbaginaceae)

Olověnec ouškatý je keř s plazícími se větvemi a světle modrými květy. Pochází z jižní Afriky. Má rád dostatek přímých slunečních paprsků. Na květním kalichu má četné lepkavé žlázky, které se snadno přichycují k oblečení. Latinské druhové jméno je odvozeno od slova plumbum=olovo - v minulých dobách byl totiž užíván jako léčivo při otravách olovem.

více informací

stapélie, smrdutka

Stapelia gigantea

Čeleď: klejichovité (Asclepiadaceae)

Tato zajímavá rostlina pochází z pouštních oblastí J Afriky. Má krásný, hvězdnicovitý květ, dosahující velikosti až 20cm. Při při plném otevření poměrně intenzivně zapáchá (odtud český rodový název smrdutka), což láká hmyz, který květy opyluje. Imitace zápachu zkaženého masa je natolik dokonalá, že je dokonce možné někdy pozorovat nakladená vajíčka much přímo v květu.

více informací

stapélie, smrdutka

Stapelia rubiginosa

Čeleď: klejichovité (Asclepiadaceae)

Sukulentní rostlina pochází z J Afriky.

více informací

Xerosicyos danguyi

Xerosicyos danguyi

Čeleď: tykvovité (Cucurbitaceae)

Tato dvoudomá keřovitě rostoucí liána roste v trnitém buši jihozápadního Madagaskaru. Tvoří až 5 m dlouhé výhony, které nesou na osluněných částech okrouhlé, dužnaté listy.

více informací

< 1 | 2

Lemur kata

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI