Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

aloe

Aloe ciliaris

Čeleď: (Aloeaceae)

Tento druh aloe pochází z východu Kapské provincie. Roste v africkém buši mezi keři a patří do skupiny popínavých aloí. Jedná se o nejrychleji rostoucí aloi.

více informací

aloe

Aloe dichotoma

Čeleď: (Aloeaceae)

Tento sukulent patří mezi největší zástupce rodu Aloe. V přírodě dorůstá až do výšky 7m. Ztlustlý stonek vytváří nepravý kmen, který je u báze až 1m široký. Lidový název (toulcový strom) vystihuje použití této aloe. Domorodci totiž používali vydlabané větve k výrobě toulců na šípy. Roste v pouštních a polopouštních oblastech Namíbie a na severozápadě JAR.

více informací

cedr atlantský

Cedrus atlantica ´Glauca´

Čeleď: borovicovité (Pinaceae)

Tento vždyzelený, pomalu rostoucí strom, dorůstající do výšky 20–40m je domovem v severní Africe (Maroko, Alžírsko) v pohoří Atlas a Rif v nadmořských výškách přes 1500m. Do Evropy se dostal v roce 1839. V přírodě se dožívá cca 900 let. V kultuře je pěstován v několika kultivarech.

více informací

tlustice vejčitá

Crassula ovata

Čeleď: tlusticovité (Crassulaceae)

Tlustice vejčitá je nejčastěji pěstovanou a laickou veřejností nejznámější tlusticí. Pěstuje se už téměř dvě století. V přírodě tvoří až 2,5m vysoké keře či stromky se ztlustlým kmínkem. Má bílé, drobné květy, které se v kultuře objevují jen velmi sporadicky u starších exemplářů. Druh roste na celém území JAR.

více informací

Pachypodium saundersii

Pachypodium saundersii

Čeleď: toješťovité (Apocynaceae)

Tento sukulent pochází z polopouštních oblastí severní Namibie. Vytváří stromovité formy až 6m vysoké. Jeho bílé květy se zvlněnými korunními plátky příjemně voní. Jedovatý latex této rostliny domorodci používali při lovu ryb.

více informací

tenura, tchýnin jazyk

Sanseviera stuckyi

Čeleď: agávovité (Agavaceae)

Tento sukulent je domovem v rovníkové Africe. Má kožovité, silně dužnaté listy s bělavým mramorováním. Žlutobílé vonné květy se objevují v bohatých květenstvích. Druh je poměrně často pěstován, je velmi nenáročný na péči a zálivku.

více informací

starček

Senecio cephalophorus

Čeleď: hvězdnicovité (Asteraceae)

Starček pochází z Kapské oblasti v JAR. Jedná se o pachykaulní keřík dorůstající výšky až 60cm. Jeho listy jsou dužnaté, až 10cm dlouhé.

více informací

Rys

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI