Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

vrbina tečkovaná

Lysimachia punctata

Čeleď: prvosenkovité (Primulaceae)

Tato až 120 cm vysoká trvalka je domovem v lužních lesích a na vlhkých loukách v Evropě a na Balkáně. Druhotně je rozšířena i v Severní Americe. Z hlediska ohrožení je vrbina tečkovaná zařazena mezi silně ohrožené druhy naší květeny.

více informací

dračík popelavý

Penstemon cinicola

Čeleď: krtičníkovité (Scrophulariaceae)

Tato vytrvalá bylina je původem z Kalifornie a Oregonu, kde roste na suchých vulkanických půdách a v borových lesích až do výšky 2200 m n.m.

více informací

dračík

Penstemon kunthii

Čeleď: krtičníkovité (Scrophulariaceae)

Tento dračík roste na skalnatých svazích Mexika.

více informací

dračík

Penstemon peckii

Čeleď: krtičníkovité (Scrophulariaceae)

Tato rostlina pochází ze severozápadu USA (Oregon), kde roste v suchých písčitých trávnících.

více informací

perovskie lebedolistá

Perovskia atriplicifolia

Čeleď: hluchavkovité (Lamiaceae)

Perovskie je opadavý, aromatický polokeř dorůstající výšky až 1 m. Je domovem v Asii v Afghánistánu. Jedná se o velmi dekorativní rostlinu hodící se do větších skalek. V zimě namrzá, ale po radikálním řezu znovu obrůstá a v témže roce bohatě kvete modrofialovými květy.

více informací

skalomilka

Petrophytum cinerascens

Čeleď: růžovité (Rosaceae)

Skalomilka je stálezelená trvalka rostoucí v Severní Americe. Listy tvoří přízemní růžice, která tvoří malé bochánky a koberce.

více informací

rdesno hadí kořen

Polygonum bistorta

Čeleď: rdesnovité (Polygonaceae)

Rdesno hadí kořen roste na mírně vlhkých až mokrých loukách od pahorkatin až po hory po celé Evropě, Asii a Severní Americe. Její oddenek je tlustý, hadovitě zakřivený, až 15cm dlouhý. Používá se v lidovém léčitelství - působí antisepticky na většinu střevních bakterií a na různé kožní vyrážky.

více informací

pontederie

Pontederia cordata

Čeleď: (Pontederiaceae)

Tato vodní rostlina roste v mělkých vodách S a J Ameriky. Její plody mají příjemnou vůni a chuť a v domovině bývají často konzervovány. V našich klimatických podmínkách hůře přezimuje. V

více informací

škumpa orobincová

Rhus typhina ´Dissecta´

Čeleď: ledviníkovité (Anacardiaceae)

Škumpa orobincová je opadavý keř, který může dorůst výšky až 5 m. Původem je ze Severní Ameriky. U nás je škumpa často vysazována jako okrasný strom do zahrad a městských parků, ale bohužel se dá najít i ve volné krajině. Na neudržovaných místech se z ní stává invazní rostlina, která brzy zabere celé okolí. Celá rostlina je jedovatá a při kontaktu s nechráněnou pokožkou mohou vzniknout různé dermatitidy. Díky jejímu exotickému vzhledu a červeně zbarveným listům na podzim je značně oblíbenou dřevinou.…

více informací

třapatka Deamova

Rudbeckia fulgida ´Goldsturm´

Čeleď: hvězdnicovité (Asteraceae)

Tato bohatě kvetoucí trvalka, která dosahuje v květu výšky 70-100 cm, je domovem na prériích Severní Ameriky.

více informací

třapatka největší

Rudbeckia maxima

Čeleď: hvězdnicovité (Asteraceae)

Třapatka největší dorůstá výšky až 2 m. Roste na vlhkých stanovištích Texasu, Luissiany až po Missouri.

více informací

saturejka horská

Satureja montana

Čeleď: hluchavkovité (Lamiaceae)

Aromatický polokeř roste na výslunných, vápencových skalách v horách jižní Evropy, Kavkazu a jižního Ruska. Patří mezi medonosné rostliny.

více informací

hlaváč šedavý

Scabiosa canescens

Čeleď: štětkovité (Dipsacaceae)

Hlaváč šedavý roste na výslunných kamenitých svazích a stepních pastvinách střední Evropy. Preferuje suché minerální půdy na vápnitém či bazickém podkladu.

více informací

hlaváč žlutavý

Scabiosa ochroleuca

Čeleď: štětkovité (Dipsacaceae)

Hlaváč žlutavý roste na skalách a výslunných, suchých, travnatých stráních v Evropě, Malé Asii a Sibiři. V ČR se vyskytuje roztroušeně v teplejších oblastech, naším územím prochází západní hranice areálu.

více informací

netřesk kantaberský

Sempervivum cantabricum

Čeleď: tlusticovité (Crassulaceae)

Netřesky jsou většinou nízké rostliny vytvářející husté porosty z kulovitých listových růžic. Jejich listy jsou velmi dužnaté a hromadí si v nich vodu, aby přežili suchá období. Rostou na výslunných skalách v Evropě a severní Africe. Tento druh je domovem ve Španělsku.

více informací

< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >

Leguán

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI