Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

brambořík

Cyclamen coum ´Roseum´

Čeleď: prvosenkovité (Primulaceae)

Původní druh tohoto bramboříku pochází z V Evropy, kde roste v pohořích a pobřežních oblastech v okolí Černého moře. Patří mezi ohrožené druhy evropských rostlin a je chráněn Bernskou úmluvou o ochraně evropských planě rostoucích rostlin, volně žijících živočichů a přírodních stanovišť.

více informací

vřesovec Darley Dalský

Erica x darleyensis ´Kramer´s Rote´

Čeleď: vřesovcovité (Ericaceae)

více informací

vřesovec Darley Dalský

Erica x darleyensis ´Silberschmelze´

Čeleď: vřesovcovité (Ericaceae)

Tento umělý kříženec vznikl asi kolem roku 1890 v Anglii. Má temně zelené olistění, v zimě načervenalé, květy jsou bílé.

více informací

halézie karolínská

Halesia carolina

Čeleď: styračovité (Styracaceae)

Tento atraktivní keř roste ve vlhké půdě kolem potoků v podrostu listnatých lesů na východě USA. Dožívá se až 100 let. Na fotografii jsou suché plody - čtyřkřídlé peckovice. Do Evropy byla halézie dovezena roku 1756, do Čech roku 1844, a to do pražské Královské obory.

více informací

vilín prostřední

Hamamelis x intermedia

Čeleď: vilínovité (Hamamelidaceae)

Tento opadavý keř je křížencem mezi vilínem japonským (Hamamelis japonica) a vilínem měkkým (H.mollis). Kvete brzy na jaře, často ještě pod sněhovou peřinou.

více informací

mahonie střední

Mahonia x media ´Winter Sun´

Čeleď: dříšťálovité (Berberidaceae)

Tento kultivar křížence mahónie střední pochází z Irska. Svému jménu „zimní slunce“ opravdu dostojí, protože pokud je mírný prosinec bez podstatnějších mrazů, začne už dlouho před Vánoci otevírat poupata v dlouhé vzpřímené hrozny sytě citrónově žlutých, silně vonných květů. Naopak pokud mrazy přijdou dříve, kvetení si dokáže ponechat až na konec zimy, pokud nezvykle silný mráz výhony nespálí.

více informací

Ryba

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI