ÚVODNÍ STRANA - ZVÍŘATA - DRUHY - PTÁCI
Emu - Emu
Největší pták Austrálie. Je známý tím, že má zelená vajíčka, ze kterých se líhnou nejprve pruhovaná mláďata. Dospělí emu jsou hnědí.
Red-necked Francolin - Rotkehlfrankolin
Tento frankolín obývá v Africe řadu zemí na jih od rovníku a patří k lovné zvěři. Plzeňská ZOO chová několik druhů frankolínů.
Eurasian Rook - Saatkrähe
Je to společenský, převážně tažný velký zpěvný pták, obývající většinu Eurasie. V ČR hnízní v Polabí.
Pied Imperial-pigeon - Zweifarben-Fruchttaube
Obývá Zadní Indii a Sundské ostrovy. Žije v pobřežních lesích, mangrovových porostech a plantážích kokosových palem. Živí se zejména plody a ovocem. V ZOO Plzeň je chován poprvé od roku 2003.
Nicobar Pigeon - Mähnentaube
Je to poměrně velký a těžký holub, který žije skrytě na drobných ostrůvcích Indonésie. Živí se semeny, plody a pupeny.
Pink pigeon - Rosentaube
Obýval ve dvou populacích Mauritius. Jeden z nejvzácnějších ptáků světa, zachraňovaný díky mezinárodní spolupráci. Do přírody, kde jsou mu postupně zlepšovány podmínky, se vrací i mláďata vychovaná v zajetí. Nejnižší stavy v přírodě činily v roce 1984 pouhých 20 jedinců, o jedenáct let později již přes 150.
Spotted Dove - Gefleckte Perlhalstaube
Je poddruhem hrdličky čínské. Obývá parky, lesy a zahrady. Živí se semeny.
Socorro Dove - Socorro-Taube
Hrdlička sokorská se ve volné přírodě nevyskytuje už 40 let – poslední potvrzené pozorování ve volné přírodě r. 1972 a v zajetí žije pouze kolem jednoho sta jedinců tohoto druhu. Hrdlička sokorská je nazývána také holubem kaštanovým a obývala ostrov Socorro a západní pobřeží Mexika. Ublížilo ji zejména zavlečení koček.
Domestic goose - Tschechische Hausgans
V ČR existuje Klub chovatelů českých hus. Česká husa je naším původním plemenem, které patří k nejstarším užitkovým plemenům zvířat nejen u nás, ale i v Evropě.
Bar - headed Goose - Streifengans
Nověji je nazývána husa tibetská.
West Indian Whistling Duck - Kuba-Pfeifgans
Patří s kachnami, labutěmi, husami a dalšími mezi vrubozobé ptáky. Největší zástupkyně rodu husiček obývá Kubu a okolní ostrovy.
White-faced Whistling Duck - Witwenpfeifgans
Je to vysoce společenská husička Jižní Ameriky a Afriky. Jde o poměrně hojný druh.Dobře se adaptovala i na kulturní krajinu, kde může zemědělcům způsobovat i problémy.
Magpie Goose - Spaltfussgans
Husovec stračí je vývojově nejpůvodnější známá husa. Vyhledává ekosystém močálů a bažin. Sameček mívá dvě partnerky, snášející do společného hnízda. Jejich noční hřadování se odehrává i na překvapivě tenkých větvích. Je to velmi společenský pták.
Glossy Ibis - Brauner Sichler
Obývá velkou část světa, Ameriky, Afriku, Asii i Evropu. Hnízdí v koloniích v rybničních a zaplavovaných oblastech.
Madagascar Crested Ibis - Mähnenibis
Je endemitem Madagaskaru. Obývá lesy na východě i západě ostrova. Přesto, že je chráněn zákonem, je často loven pytláky a to jak dospělá zvířata, tak mláďata či dokonce jsou vybírána vejce z hnízd. Je zapsán v Červené knize ohrožených druhů.