Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

kočkodan Brazzův

Cercopithecus neglectus

De Brazza´s Monkey - Brazza Meerkatze

Řád: Primáti Čeleď:kočkodanovití

Kočkodan Brazzův, statná africká pralesní opice, zdržuje se často při zemi, kde i sbírá potravu. Je také jediným druhem svého rodu, který vytváří pevné páry samce a samic. Své teritorium označuje slinami a pachovými výměšky, ale vetřelcům se přitom spíše vyhýbá, než aby jim čelil. Oranžové a bílé skvrny na jejich obličeji slouží k optické komunikaci a tento kočkodan se dorozumívá i hlubokými dunivými zvuky.

více informací

komba senegalská

Galago senegalensis senegalensis

Northern Lesser Bushbaby - Senegal-Galago

Řád: Primáti Čeleď:kombovití

Je roztomilá africká poloopice s mohutnýma očima, pro dobré vidění ve tmě. V českých zoo jsou komby chovány výjimečně. V plzeňské zoologické zahradě potkáte v nočním pavilonu dva druhy komb, komba senegalská má společnou expozici s osináky a kaloni. Známé je anglické označení pro kombu – bushbaby.

více informací

kosman bělovousý

Callithrix jacchus

Common Marmoset - Weissbüscheläffchen

Řád: Primáti Čeleď:kosmanovití

Kosman bělovousý je drobná drápkatá opička, jejíž zvukové projevy jsou velmi podobné ptačímu zpěvu. Žijí dokonce i v parcích na okrajích jihoamerických měst.

více informací

kosman zakrslý

Cebuella pygmaea

Pygmy Marmoset - Zwergseidenaffe

Řád: Primáti Čeleď:kosmanovití

Obývá tropické pralesy Jižní Ameriky, jedná se o jednoho z  nejmenších primátů světa, vážícího jen 120 g. Zdržují se hlavně na kmenech stromů, kde vykusují dolíky k získání mízy, která je v  přírodě jejich hlavní potravou. Plody a drobní bezobratlí tvoří menší část jejich jídelníčku.

více informací

koza girgentánská

Capra hircus

Girgentana Goat - Girgentanische Hausziege

Řád: Sudokopytníci Čeleď:turovití

Girgentánská koza je staré plemeno kozy domácí domovem na Sicílii. Není nepodobná divokému druhu - koze šrouborohé.

více informací

< 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 | 8 | 9 ... 19 | 20 | 21 >

Ryba

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI