Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

voduška červená

Kobus leche kafuensis

Kafue Lechwe - Kafue-Litschi-Wasserbock

Řád: Sudokopytníci Čeleď:turovití

Jde o vzácnou africkou antilopu, ohroženou vyhynutím. Obývá bažinaté kraje kolem řek, ve kterých hledají její stáda ochranu před nebezpečím. Odpočívají však na vyvýšených suchých místech. Skupina vodušky lečve, jak se jí také říká, čítá obvykle 10 – 15 zvířat. Zajímavé je, že v období říje vydávají samci pronikavý pižmový zápach.Je pro ni vedena Mezinárodní plemenná kniha (ISB). Jeden z největších chovů na světě má Zoo ve Dvoře králové nad Labem, odkud pocházejí i naše zvířata. V Zoo Plzeň je chována poprvé od června 2003. Již dříve zde byla chována voduška znamenaná a abok.

více informací

vydra říční

Lutra lutra

Euroasian Otter - Fischotter

Řád: Šelmy Čeleď:kunovití

V roce 2010 zaznamenala plzeňská zoo první odchov vydry říční v rámci českých a slovenských zoologických zahrad!

více informací

wapiti kalifornský

Cervus elaphus nannodes

Tule Elk - Tule - Hirsch

Řád: Sudokopytníci Čeleď:jelenovití

Je nejmenší ze severoamerických jelenů. Kdysi si vyskytoval v hojném počtu Kalifornských údolích San Joaquin a Sacramento, což jsou polopouštní oblasti. V současnosti se jeho populace ve volné přírodě odhaduje na 3200 kusů a je chráněný. Váha dospělého samce se pohybuje okolo 220 kg a váha dospělé samice okolo 160 kg. V současnosti žije v údolí Owens a v oblastech mořského pobřeží Point Reyes v Kalifornii.

více informací

zebra Chapmannova

Equus quaga chapmanni

Chapman´s Zebra - Chapman-Steppenzebra

Řád: Lichokopytníci Čeleď:koňovití

V žádném stádu nenajdete dvě úplně stejně pruhovaná zvířata, každá zebra má pruhy jinak široké a výrazné i jinak husté. Předpokládá se, že pruhování slouží k vzájemnému rozeznávání jednotlivců, že pomáhá v regulaci teploty těla a že střídání kontrastních barev rozostřuje obrys těla a tím mate predátory. Ve volné přírodě se zebry velice rády sdružují s pštrosy a různými druhy antilop. Mají pro to dobrý důvod: pštrosi dobře vidí, zebry slyší, buvolci a pakoně mají dobrý čich.

více informací

zubr evropský

Bison bonasus

European Bison - Wisent

Řád: Sudokopytníci Čeleď:turovití

Zubr byl jako lovná zvěř v Anglii vyhuben už ve dvanáctém století a ve Francii koncem čtrnáctého století. V lesích střední a východní Evropy se zubr hojně vyskytoval ještě v osmnáctém století. U nás zubry připomínají místní jména jako Zubří a Zubrnice. Nyní žije v Bělověžském pralese a v dalších rezervacích.

více informací

< 1 | 2 | 3 ... 18 | 19 | 20 | 21 >

Irbis horský

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI