Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

tamarín císařský

Saguinus imperator subrisescens

Emperor Tamarin - Kaiserschnurrbarttamarin

Řád: Primáti Čeleď:kosmanovití

Vzácná drápkatá opička, nazývaná rovněž tamarín císařský.

více informací

tamarín pinčí

Saguinus oedipus

Cotton-headed tamarin - Lisztäffchen

Řád: Primáti Čeleď:kosmanovití

Živí se především hmyzem, ptáčaty, vejci, ještěrkami a jinými drobnými živočichy, rádi mají i ovoce a zeleninu. Jsou nároční na teplotu, vyžadují vysokou vlhkost vzduchu. Jejich život, jako u většiny drobných zvířat, není dlouhý. Při dobrých podmínkách žijí i 8 let, rekord této čeledi činí 16 let a údajně se chovatelům v posledních letech daří jejich věk posunovat ještě více.

více informací

tamarín žlutoruký

Saguinus midas

Red-handed Tamarin - Rothandtamarin

Řád: Primáti Čeleď:kosmanovití

Jeho vědecké jméno je podle mytologického krále Midase, který dotekem měnil věci ve zlato. Tamarín žlutoruký se mu podobá.

více informací

tana severní

Tupaia belangeri

Belanger´s Tree-shreew - Belangers Spitzhörnchen

Řád: Tany Čeleď:tanovití

Tany prvním objevitelům doslova zamotaly hlavu. Ačkoliv vzhledem připomínají trochu rejsky nebo veverky, jsou příbuzné opicím - primátům. Po určitou dobu byly proto řazeny do systematické blízkosti poloopic, nyní však již mají pro své odlišnosti vyčleněný vlastní řád.

více informací

tarbík velký

Jaculus orientalis

Greater Egyptian Jerboa - Große Wüstenspringmaus

Řád: Hlodavci Čeleď:tarbíkovití

Tarbík je hlodavec obývající rozmanitá stanoviště od písčitých polopouští po mořská pobřeží a svahy hor. Hrabe si až 2 m hluboké spirálovité chodby s komůrkou na konci. V nejchladnějších a nejdeštivějších období roku může upadnout do strnulosti podobné zimnímu spánku.

více informací

< 1 | 2 | 3 ... 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 >

Zebra

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI