Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

sova králičí

Speotyto cunicularia

Burrowing Owl - Kanincheneule

Řád: Sovy Čeleď:puštíkovití

Vzdáleně se podobá sýčkovi, má však dlouhé neopeřené nohy. Běhá dobře po zemi, přes den se skrývá v hlodavčích norách. Živí se hmyzem, hlodavci, ještěrkami a žábami. Hnízdo vystlané trávou mívá někdy až 3 m hluboko v zemi. Snáší do něj až 9 vajec. Pár žije celoročně spolu. Žije ve stepích od Britské Kolumbie a Iowy po Argentinu.

více informací

užovka červená

Pantherophis guttatus

Corn snake - Rote Kornnatter

Řád: Hadi Čeleď:užovkovití

Užovka červená dorůstající do délky 180 centimetrů je jednou z nejpoutavějších severoamerických užovek a vyskytuje se v několika barevných variantách. Zvláštní stavba těla jí umožňuje dobrý pohyb po stromech nebo stěnách budov. Živí se hlavně drobnými hlodavci a je proto vítaná zvlášť na farmách.

více informací

wapiti kalifornský

Cervus elaphus nannodes

Tule Elk - Tule - Hirsch

Řád: Sudokopytníci Čeleď:jelenovití

Je nejmenší ze severoamerických jelenů. Kdysi si vyskytoval v hojném počtu Kalifornských údolích San Joaquin a Sacramento, což jsou polopouštní oblasti. V současnosti se jeho populace ve volné přírodě odhaduje na 3200 kusů a je chráněný. Váha dospělého samce se pohybuje okolo 220 kg a váha dospělé samice okolo 160 kg. V současnosti žije v údolí Owens a v oblastech mořského pobřeží Point Reyes v Kalifornii.

více informací

želva nádherná

Trachemys scripta elegans

Red-eared Slider - Rotwangen-Schmuckschildkröte

Řád: Želvy Čeleď:emydovití

Jde asi o nejznámější vodní želvu světa, chovanou často v domácnostech. V plzeňské zoo žije volně několik desítek bývalých domácích mazlíčků, kteří překonali velikost očekávanou původními majiteli a zde byly odloženi. Často jsou také vypouštěny nesvědomitými lidmi do volné přírody, kde jen vzácně, zejména ve starším věku, přežijí více zim. Zádovému krunýři želv, které se vyvinuly do dnešní podoby již na počátku druhohor, se říká odborně karapax, břišnímu krunýři plastrón.

více informací

< 1 | 2

Lemur kata

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI