Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sdílejte tuto stránku na Facebooku Sledujte naše videa na YouTube ZOO Plzeň na TripAdvisor
Vyberte si jazyk
Česky English Deutsch Française По-ру́сски
Zapnout zvuk

aguti černohřbetý

Dasyprocta prymnlolopha

Black-rumped Agouti - Agouti

Řád: Hlodavci Čeleď:agutiovití

Aguti jsou hlodavci lesů Jižní a Střední Ameriky a Mexika. Žije jich 13 druhů. Živí se spadaným ovocem, ořechy, semeny, listy. Aguti se dožívají věku 13-20 let. Tento druh je v zoo chován zřídka. Predátory aguti jsou jaguarundi, oceloti, velcí hadi atp.

více informací

anolis obrovský

Anolis equestris

Knight Anole - Ritteranolis

Řád: Ještěři Čeleď:leguánovití

Patří mezi velké anolisy, žije ve vrchním patře deštného pralesa na Kubě. Dá se však zastihnout i v parcích a zahradách. Byl vysazen na Floridě. Dorůstá délky až 50 cm. Za potravu mu slouží zejména hmyz a drobní obratlovci. Mláďata se líhnou po 50-70 dnech od snesení vajíčka v délce asi 12 cm.

více informací

ara ararauna

Ara arararuna

Blue-and-yellow Macaw - Ararauna

Řád: Papoušci Čeleď:Papouškovití

Ara ararauna je velký modrožlutý papoušek, který dorůstá délky až 80 cm a dožívá se vysokého stáří. Zajímavý je kromě jiného tím, že se páry i hejna drží těsně u sebe a v letu se jejich křídla téměř dotýkají. U arů dochází i dalšímu zvláštnímu jevu – mohutná hejna se soustřeďují na březích vodních ploch nebo na hlinitých stěnách půdních strží kde pojídají drobné pískové částice bohaté na minerály. Dospělí ptáci jsou zabíjeni na maso nebo pro pera.

více informací

ara vojenský

Ara militaris mexicana

Military Macaw - Kleiner Soldatenara

Řád: Papoušci Čeleď:Papouškovití

Pestře zbarvení velcí tropičtí pralesní ptáci, mohou být velcí až 90 cm. Prsty jsou stavěny jako u datlů, nikoliv však ke šplhání ale k uchopování. První a čtvrtý trčí dozadu, 2. a 3. dopředu. Nohou si podávají různé předměty, hlavně potravu, do zobáku

více informací

bazilišek zelený

Basiliscus plumifrons

Green Crested Basilisk - Stirnlappenbasilisk

Řád: Ještěři Čeleď:leguánovití

Bazilišek zelený je štíhlý ještěr ze střední Ameriky, který se v nebezpečí dává na prudký útěk, kdy se zvedá na dlouhé zadní nohy. Ačkoliv umí výborně plavat, vodní hladinu snadno přeběhne. Kontakt s vodním povrchem trvá 0,07 s, takže se nestačí do vody zabořit.

více informací

dracena krokodýlovitá

Dracaena guianensis

Caiman Lizard - Krokodilteju

Řád: Ještěři Čeleď:tejovití

Dracéna není jen rostlina dračinec, ale také výrazný jihoamerický ještěr, potravní specialista na lov vodních plžů s ulitou. Trio potkáte v expozici Akva-Tera.

více informací

hrdlička sokorská

Zenaidura graysoni

Socorro Dove - Socorro-Taube

Řád: Měkkozobí Čeleď:holubovití

Hrdlička sokorská se ve volné přírodě nevyskytuje už 40 let – poslední potvrzené pozorování ve volné přírodě r. 1972 a v zajetí žije pouze kolem jednoho sta jedinců tohoto druhu. Hrdlička sokorská je nazývána také holubem kaštanovým a obývala ostrov Socorro a západní pobřeží Mexika. Ublížilo ji zejména zavlečení koček.

více informací

hroznýšovec duhový

Epicrates c. cenchria

Rainbow boa - Regenbogenboa

Řád: Hadi Čeleď:hroznýšovití

Jde o terestrický druh. Dorůstá délky 1,5 m. Aktivní je v noci, kdy zesvětluje své zbarvení. Loví drobné obratlovce (savce, ptáky, ještěry, žáby) , v zajetí dostává menší hlodavce a kuřata.

více informací

hroznýšovec kubánský

Epicrates angulifer

Cuban boa - Kuba-Schlankboa

Řád: Hadi Čeleď:hroznýšovití

Lesní had dorůstající až 450 cm s převažující noční aktivitou. Pro plzeňskou zoo jde od roku 2008 o staronový druh, který zde byl koncem 80. let dokonce rozmnožen.

více informací

husička stromová

Dendrocygna arborea

West Indian Whistling Duck - Kuba-Pfeifgans

Řád: Vrubozobí Čeleď:husičkovití

Patří s kachnami, labutěmi, husami a dalšími mezi vrubozobé ptáky. Největší zástupkyně rodu husiček obývá Kubu a okolní ostrovy.

více informací

husička vdovka

Dendrocygna viduata

White-faced Whistling Duck - Witwenpfeifgans

Řád: Vrubozobí Čeleď:husičkovití

Je to vysoce společenská husička Jižní Ameriky a Afriky. Jde o poměrně hojný druh.Dobře se adaptovala i na kulturní krajinu, kde může zemědělcům způsobovat i problémy.

více informací

hutia stromová

Capromys pilorides

Cuban Hutia - Baumratte

Řád: Hlodavci Čeleď:nutriovití

Obývá ostrov Kuba. Tento hlodavec je znám také pod jmény kubánská stromová nutrie nebo konga. Hutia je středně velký, zavalitý hlodavec s malýma ušima a očima, jehož kožešina s dlouhým vlasem je velmi ceněna.

více informací

chameleolis vousatý

Anolis barbatus

Garrido´s False Chameleon - Falsches Chamäleon

Řád: Ještěři Čeleď:leguánovití

Anolis nebo také chameleolis vousatý ze skupiny leguánů.

více informací

kapybara

Hydrochoerus hydrochaeris

Capybara - Kapybara

Řád: Hlodavci Čeleď:kapybarovití

Kapybara je největší žijící hlodavec na světě dorůstající délky až 130 centimetrů a váhy až 66 kg, ale její předek, který žil ještě před milionem let byl velký asi jako nosorožec.

více informací

1 | 2 | 3 >

Irbis horský

DESIGN ALEXANDR VACEK

EAZA Oficiální informační server města Plzně Unie českých a slovenských zoologických zahrad Unie botanických zahrad České republiky BGCI