Konference pro pedagogy 12.2. 2019

Učitele nejen přírodovědy na ZŠ a biologie či ekologie na SŠ srdečně zveme na Motivační odbornou konferenci pro pedagogy dne 12. února od 9:15 v Environmentálním centru Lüftnerka.

Na tomto setkání se můžete mimo jiné těšit na:

• Inspirativní příspěvek Mgr. Ing. Andrey Tláskalové o tom, jak se škola může aktivně zapojit do environmentální výchovy. ZŠ Zbiroh je zapojena v projektech Ekoškola a Škola pro udržitelný rozvoj. Mgr. Ing. Andrea Tláskalová působí jako učitelka ZŠ Zbiroh a v roce 2017 získala prestižní ocenění v Global Teacher Prize Czech Republic. Spolupracuje se vzdělávacím centrem TEREZA, Člověkem v tísni aj.

• Další část setkání bude věnovaná české přírodě, zejména divočině a druhové pestrosti, kterou v posledních letech podporují projekty navracení velkých kopytníků na vybraná území Čech. První vlaštovkou byl v tomto směru počin organizace Česká krajina v bývalém vojenském výcvikovém prostoru Milovice, který se stal novým domovem pro stáda zubrů, divokých koní a praturů. Jedním z dalších území, kde se management krajiny za pomoci velkých býložravců osvědčil, je Ptačí park Josefovské louky. Naše pozvání přijal pan Břenek Michálek, správce tohoto území.

• V závěru konference Vám představíme možnosti, jak se můžete spolu s námi aktivně podílet na ochraně přírody a ohrožených druhů. Zejména přiblížíme každoročně konanou akci MayDay, která vždy 1. května ve většina českých i slovenských zoo a upozorňuje na problémy přírody a životního prostředí, často spojené s činností Evropské asociace zahrad a akvárií EAZA. MayDay je osvětová událost s dlouholetou tradicí, během které jsou v areálu zoo k dispozici stanoviště a stánky, ve kterých se návštěvníci zahrady mohou účastnit kreativních her, vyrábění, dozvědět se něco nového, vyměnit si zkušenosti nebo případně zakoupit ručně vyrobené drobnosti nebo domácí pochutiny. Do této akce jsou zapojeni nejen zaměstnanci zoo a naši milí dobrovolníci, ale zejména řada nadšených školních kolektivů v čele se svými skvělými učiteli a další organizace.

Účast na konferenci je zdarma. Vyplněnou přihlášku zasílejte do 10. února na email stuchlovak@plzen.eu, nebo na tel. čísle 727 874 214. Na místě bude připraveno drobné občerstvení. Po skončení konference (cca 13:00) se zájemci mohou účastnit komentované prohlídky za novinkami v zoo.

Přihláška ke stažení

Druhý ročník literárních podvečerů pro ochranu přírody začne 30.9., tentokrát s Modrým kódem a Knihovnou…číst dále
Letošní běh páníčků a psů se odehraje 21.9.Tuto sobotu se opět rozštěká KilometrovkaLetošní ročník…číst dále
První tuzemské mládě zoborožce celebeského je samec. Vylíhl se v budce 31.5. a opustil ji 4.8.…číst dále
4. výročí expozice Království jedu – nový klenot mamba zelenáMamba zelená je jedovatý stromový zelený…číst dále
Občerstvení Giftshop Webkamery Přírůstky Veřejná krmení Sponzoring a adopce
Otevírací doba

duben–říjen: 8.00–19.00  (pokladna do 18:00)
listopad–březen: 9.00–17.00  (pokl. do 16:30)

Otevřeno 365 dní v roce včetně svátků, Vánoc a Nového roku! (DinoPark otevřen pouze od dubna do října). Více zde.

Najdete nás zde.

Vstupné

Zoologická a botanická zahrada (Zoo):

dospělí:150 Kč
děti, studenti, senioři:      110
rodiny (2+2):                      490

Zoo + DinoPark (pouze duben–říjen):

dospělí:240 Kč
děti a studenti:170 Kč
rodiny (2+2):770Kč

Podrobné vstupné a slevy zde.

Počasí v Plzni
Zoo
Akva-Tera