březen–říjen: 8.00–19.00 (pokladna do 18:00)
listopad–únor: 9.00–17.00 (pokl. do 16:30)
Otevřeno 365 dní v roce včetně svátků, Vánoc a Nového roku! (DinoPark otevřen pouze od dubna do října). Více zde.
Najdete nás zde.
Dne 14. června se v naší zoo narodila dvojčata lemurů korunkatých. Bylo by to vůbec poprvé, kdy by se u nás odchov tohoto lemura povedl. Proč jsou tato mláďata významná nejen pro naši zoo, ale i celorepublikově si následně přiblížíme. Tento druh jsme dovezli v roce 2022. Od té doby jsme měli dva porody (v roce 2023 i 2024). Bohužel tento druh je komplikovaný na odchovy mláďat. Samci se musejí oddělovat a ani tak to nebývá stoprocentní záruka úspěchu. Naše samice je ještě velmi specifická tím, že je velmi kontaktní vůči lidem, a to jak pozitivně, tak bohužel i negativně. Největší…
Krátce před svými prvními narozeninami na Mezinárodní den žiraf, dorazil z Francie mladý samec pandy červené
V úterý 3. června se vylíhlo úplně první mládě nandu Darwinova v plzeňské zoo. Tento druh chováme od roku 2021, kdy v jihoamerickém výběhu nahradili běžnější nandu pampové. Mladý pár je složený ze samce odchovaného v Lipsku a samice, kterou jsme si dovezli z Halle. Již v minulém roce samice snášela vejce, ale všechna byla neoplozená. V letošním roce byla oplozená v druhé snůšce tři vejce. Dvě mláďata se úspěšně vylíhla, třetí uhynulo před líhnutím. Mladší z narozených mláďat uhynulo v pěti dnech. Přeživšímu mláděti nandu tak nyní dělá společnost kuře české kropenky zlatokrké. Návštěvníci jejich vývoj…
Na den přesně po 2 letech přišla na svět 2.5. 2025 trojčata rysa červeného, tentokrát 2 samci a 1 samice. Matka se o potomky opět vzorně stará. Návštěvníci si na jejich cesty do venkovního výběhu musejí počkat nejspíš na druhou půlku letních prázdnin.
Mládě u gibonů bělolících – prolomíme smůlu? Dne 15.dubna 2025 se narodilo mládě gibona bělolícího. Chovatelé již několik týdnů mládě očekávali, protože březost na samici byla patrná. Jelikož náš rodičovský pár v minulých letech podstupoval rozsáhlé léčení (viz níže) se zveřejněním mláděte jsme čekali. Giboni, a zejména jejich zpěv, jsou typickou kulisou nejen v těsném okolí svého ostrova, ale taky celé zoo a přilehlého okolí. My proto doufáme, že se toto mládě podaří odchovat, jelikož by bylo prvním gibonem bělolícím odchovaným v Plzni. Zatím se vše jeví dobře, mládě pije a aktivně se drží matky. Ta jej často ukazuje na…
Druhý největší druh papouška v Plzni odchovává své první mládě!
Docela novým druhem je docela jiný "zajíc"
V africkém výběhu skotačí jarní přírůstek
V expozici kapybar máme přírůstek z 18. března 2025 - 2 mláďata.Rodiči jsou samec "Don Juan"z Košic a samice Sylvie z Mnichova Kapybary v Plzni chováme od roku 1997 Rozsáhlý venkovní výběh sdílí s nandu Darwinovými a lamami vikuňa První chovná skupina z roku 1997 zaznamenala 7 odchovaných mláďat Druhá, současná skupina, budovaná od roku 2019 již měla 25 narozených mláďat, z toho 15 bylo odchováno
Úspěšný chov krajty zelené dospěl na apríla 2025 k číslu 300 mláďat. "Dohoní" někdy želvy ostruhaté s dosud dvojnásobným počtem?
V pondělí 3. března k nám dorazil vzácný přírůstek. Samice zoborožce světlehlavého (Rhabdotorrhinus leucocephalus) k nám přijela z německého Weltvogelparku Walsrode. Tento velice vzácně chovaný druh středně velkého zoborožce se v přírodě vyskytuje pouze na Filipínách. Žije v nížinných lesích na ostrovech Mindanao, Dinagat a Camiguin Sur. Téměř 16letá samice se zabydluje v tropickém pavilonu, v expozici Filipíny. V Evropských zoologických zahradách žijí v současnosti pouze dva jedinci tohoto druhu. Samice u nás v Plzni a samec v Kyperské zoo Pafos. -tp-Publikováno 14.3.
Poprvé v historii odchováváme mláďata gundi
V pavilonu tajemný noční svět Afriky znovu bércouni!
V Tropickém pavilonu je opět kompletní pár zoborožců běloocasých
Počátkem roku 2025 byl po letech sestaven pár aguti černohřbetých, nyní jediný v ČR
Zoologická a botanická zahrada (Zoo):
Zoo + DinoPark (pouze duben–říjen):
Podrobné vstupné a slevy zde.