Lev Dabir musel podstoupit operaci

Úrazy různého druhu se nevyhýbají ani zvířatům chovaným v Zoo Plzeň. Před několika měsíci náš mladý lev začal kulhat na levou přední nohu. V té době byl ještě ve výběhu se svým bratrem, takže jsme kulhání přičítali šarvátce mezi bratry, takováto poranění jsou naprosto běžná a příznaky velmi rychle odezní. Dabir ale kulhal i po týdnu klidu, proto jsme déle neváhali a začali s léčbou. Dabira vyšetřil náš veterinář, ale příčinu se najít nepodařilo.
Lví bratry čekalo vyšetření MRI na specializované klinice v Praze, jejich možnosti rentgenování jsou mnohem lepší a specialista ortoped nabídl svou pomoc, proto jsme se rozhodli obě vyšetření spojit.
Vyšetření bylo zdlouhavé, protože příčina zůstávala dlouho skryta, ale nakonec se díky vytrvalosti přítomných doktorů podařilo odhalit poškození ramenního kloubu. Léčba léky by byla v tomto případě zbytečná, problém mohla odstranit jen operace. Termín operace byl kvůli pandemii koronaviru odložen na neurčito. Po rozvolnění všech opatření by termín operace stanoven na 28.5.2020. Dabir před samotnou operací prošel ještě několika vyšetřeními, samotná operace byla také časově velmi náročná, protože jak se ukázalo až při samotném zákroku bylo poškození mnohem většího rozsahu.
Dabir byl v narkóze celkem šest hodin, po probuzení byl malátný, ale už druhý den se poměrně aktivně pohyboval. Kloub se musí zahojit a zarůst novou chrupavkou a pak by mělo přestat i samotné kulhání. Týden po operaci Dabir sice stále kulhá, ale s ošetřovateli jsme se shodli, že je v mnohem lepší náladě. Všichni mu přejeme brzké uzdravení a dlouhý život bez dalších zranění.

-lv-

Provoz e-shopu je i v době uzavření zoo nepřerušen. Navštivte nás na eshop.zooplzen.cz.… číst dále
Zoo Plzeň uzavřena od 9. 10. 2020. Zoo Plzeň closed from 9th October. Uzavření je plánováno… číst dále
Váš finanční dar podpoří záchranné projekty Zoo a BZ. Pomůžete nám chránit naši pestrou… číst dále
Zajímavosti ze světa zvířat očima zoologů a ošetřovatelů najdete v sekcích webu Zápasník… číst dále
ObčerstveníObčerstvení GiftshopGiftshop WebkameryWebkamery PřírůstkyPřírůstky Veřejná krmeníVeřejná krmení Sponzoring a adopceSponzoring a adopce
Otevírací doba

březen–říjen: 8.00–19.00  (pokladna do 18:00)
listopad–únor: 9.00–17.00  (pokl. do 16:30)

Otevřeno 365 dní v roce včetně svátků, Vánoc a Nového roku! (DinoPark otevřen pouze od dubna do října). Více zde.

Najdete nás zde.

Vstupné

Zoologická a botanická zahrada (Zoo):

dospělí:170 Kč
děti, studenti, senioři:      120
rodiny (2+2):                      550

Zoo + DinoPark (pouze duben–říjen):

dospělí:280 Kč
děti a studenti:190 Kč
rodiny (2+2):                      890 

Podrobné vstupné a slevy zde.

Počasí v Plzni
Lemur
Facebook ZOOZoo
Facebook Akva-TeraAkva-Tera
Youtube
Tripadvisor