Odčervení holubů domácích na statku

V pátek 29. listopadu jsme odčervili všechny holuby a slepice ve voliérách na statku Lüftnerka. Před několika dny uhynul samec holuba českého bubláka a při pitvě byly nalezeny škrkavky. To je velmi nebezpečný parazit, který parazituje ve střevech ptáků a v případě jeho přemnožení nebo napadení oslabeného jedince, může dojít k jeho úhynu.

U všech zvířat chovaných v lidské péči je velmi nutná prevence a léčba vnitřních i vnějších parazitů. Zvířata jsou chována na omezeném prostoru a tak i přes veškerou hygienu chovu dochází k zvýšenému riziku napadení parazity.
Důležitou součástí veterinární péče je tak prevence a léčba těchto onemocnění. U všech zvířat se pravidelně odebírají vzorky trusu, které se vyšetřují přímo v ordinaci našeho veterináře, nebo se posílají do specializovaných laboratoří.

Naši holubi byli sice vyšetřeni s negativním výsledkem, ale při vyšetření se hledají vajíčka parazitů, které jsou vylučováni pouze dospělými jedinci a u některých druhů parazitů nepravidelně. Všem našim ptákům ve voliérách byla aplikována odčervovací látka na kůži na krku, kde se vstřebá a bude působit přímo na případné parazity. Při odchytu byl veterinářkou zkontrolován celkový zdravotní stav všech zvířat. Velmi nás potěšilo, že všechna jsou v dobrém výživovém stavu a nemají žádné příznaky nemoci.

Zhruba po deseti dnech se odeberou vzorky trusu pro kontrolní vyšetření a mezitím dojde k výměně substrátu, aby se zničili všichni případní parazité vyloučení po odčervení.

-mp-

Běžím, abych nakrmil lví smečku nebo žirafě pro novou podestýlkuOd 1.2. můžeš pomoci zvířatům… číst dále
Provoz e-shopu je i v době uzavření zoo nepřerušen. Navštivte nás na eshop.zooplzen.cz.… číst dále
Zoo je uzavřena od 18.12. 2020 na základě vládního usnesení č. 1325 ze dne 14. prosince 2020… číst dále
Váš finanční dar podpoří záchranné projekty Zoo a BZ. Pomůžete nám chránit naši pestrou… číst dále
ObčerstveníObčerstvení GiftshopGiftshop WebkameryWebkamery PřírůstkyPřírůstky Veřejná krmeníVeřejná krmení Sponzoring a adopceSponzoring a adopce
Otevírací doba

březen–říjen: 8.00–19.00  (pokladna do 18:00)
listopad–únor: 9.00–17.00  (pokl. do 16:30)

Otevřeno 365 dní v roce včetně svátků, Vánoc a Nového roku! (DinoPark otevřen pouze od dubna do října). Více zde.

Najdete nás zde.

Vstupné

Zoologická a botanická zahrada (Zoo):

dospělí:170 Kč
děti, studenti, senioři:      120
rodiny (2+2):                      550

Zoo + DinoPark (pouze duben–říjen):

dospělí:280 Kč
děti a studenti:190 Kč
rodiny (2+2):                      890 

Podrobné vstupné a slevy zde.

Počasí v Plzni
Lemur
Facebook ZOOZoo
Facebook Akva-TeraAkva-Tera
Youtube
Tripadvisor